Судове рішення #34225109

Справа № 474/941/13-ц

Провадження № 2/474/420/13


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12.12.2013 року с.м.т. Врадіївка

          

Врадіївський районний суд Миколаївської області у складі:

головуючого судді Сорочан А. В.

секретар судового засідання Євтушок Є.В.

          розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка навчається,-

в с т а н о в и в :           

           08.11.2013 року позивачка звернулася до суду в захист прав своєї повнолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка в даний час навчається у ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та потребує матеріальної допомоги у зв”язку з навчанням від свого батька ОСОБА_3 в розмірі ? частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та до досягнення донькою 23-х років.

          Позивач у судове засідання не з’явилася та надала до суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

          Відповідач у судове засідання не з»явився та надав письмову заяву про визнання позову. Просив позов задовольнити та ухвалити рішення у зв»язку з визнанням позову. Наслідки визнання позову зрозумілі. Стан здоров»я нормальний та інших утриманців не має.

          Відповідно до положень ч. 2 ст. 158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

          Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

          Суд, перевірив законність визнання позову відповідачем, приходить до висновку про задоволення позову, так як є законні підстави для цього та заява відповідача про визнання позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

          Так, з матеріалів справи вбачається, що:

- позивач ОСОБА_1 проживала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_3 та на даний час шлюб розірваний Відділом реєстрації актів громадського стану Врадіївського районного управління юстиції Миколаївської області, сторони проживають окремо.

- відповідач ОСОБА_3 є батьком повнолітньої доньки - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2;

- ОСОБА_2 є студенткою першого курсу денного відділення ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та потребує матеріальної допомоги у зв”язку з навчанням;

- позивач ОСОБА_1 працює медичною сестрою у Врадіївській районній центральній лікарні та отримує заробітну плату, розмір якої за останні шість місяців (травень – жовтень) 2013 року складає 17 210 грн. 43 коп., та яка і є доходом її та доньки;

- позивач ОСОБА_1 не в змозі самостійно утримувати дочку, яка проживає з нею і продовжує навчання ;

- матеріальне становище повнолітньої дитини є нижче від доходів її батьків;

- стан здоров’я повнолітньої доньки ОСОБА_2 є задовільний;

- відповідач ОСОБА_3 працює водієм у філії «Врадіївський райавтодор» та отримує заробітну плату, розмір якої за останні шість місяців (червень – листопад) 2013 року складає 15 580 грн. 22 коп.;

- у відповідача ОСОБА_3 інших утриманців немає;

- стан здоров»я відповідача ОСОБА_3 задовільний.

          Встановив вказані обставини, суд приходить до висновку, що між сторонами склалися правовідносини щодо утримання батьками своєї повнолітньої дитини, яка продовжує навчання. Суд приходить до висновку, що батько дитини може надавати таку матеріальну допомогу, так як працює та має постійний дохід, інших утриманців немає, є здоровою особою.

          При прийнятті рішення, суд керується положеннями ст. ст. 199, 200 СК України, відповідно до яких, якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв”язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу)платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

          Згідно ст.88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати у розмірі 229 грн. 40 коп.

          Керуючись ст. ст. 174, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

          

          позов ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка навчається - задовольнити повністю.

          Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 аліменти на навчання доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з грудня 2013 року і до припинення навчання, але не пізніше досягнення дитиною двадцяти трьох років.

          Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 229 ( двісті двадцять дев»ять ) грн. 40 коп.

          Апеляційна скарга на рішення Врадіївського районного суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

          Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя А. В. Сорочан




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація