Головуючий суддя у 1 інстанції: Лебеженко В.О.
Суддя-доповідач Смірнова В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2013 року суддя судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Донецької області Мозговенко В.В. розглянув апеляційну скаргу прокурора Калініченка В.В. на вирок Дружківського міського суду Донецької області від 30 жовтня 2013 року, яким
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Дружківка Донецької області, громадянина України, із середньою освітою, не працюючого, не одруженого, судимого 30.01.2004 року Дружківським міським судом Донецької області за ст.115 ч.1 КК України до 7 років позбавлення волі, ухвалою Дзержинського міського суду Донецької області від 24.01.2009 року на підставі ст.81 КК України звільнений умовно-достроково на не відбутий термін 1 рік 7 місяців 24 дні,
визнано винуватим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.289 КК України та призначено покарання у вигляді шести років позбавлення волі без конфіскації майна.
З ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 стягнуто дві тисячі гривень в рахунок відшкодування моральної шкоди спричиненої скоєним злочином.
На вказаний вирок прокурором подано апеляційну скаргу в якій він просить вирок суду змінити, стягнувши з ОСОБА_3 на користь потерпілого ОСОБА_4 моральну шкоду у розмірі 8000 гривень.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку про необхідність повернення апеляційної скарги апелянту з наступних підстав.
Відповідно до п.12 ч.2 ст.36 КПК України прокурор уповноважений пред'являти цивільний позов в інтересах держави та громадян, які через фізичний стан чи матеріальне становище, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність неспроможні самостійно захистити свої права, у порядку, передбаченому цим Кодексом та законом.
З матеріалів кримінального провадження видно, що позовну заяву про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричиненої у результаті злочину подано самим потерпілим ОСОБА_4, а прокурор позовної заяви не приносив.
Між тим, прокурор в апеляційній скарзі оскаржує вирок у частині позовних вимог потерпілого. Але згідно п.п.6,8 ч.1 ст.393 КПК України в цій частині апеляційну скаргу мають право подавати цивільний позивач, його представник або законний представник. Прокурору такого права не надано. У зв'язку з викладеним, та на підставі вимог п.2 ч.3 ст.399 КПК України апеляційна скарга підлягає поверненню прокурору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 396, 399 КПК України, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу прокурора Калініченка В.В. на вирок Дружківського міського суду Донецької області від 30 жовтня 2013 року щодо ОСОБА_3 - повернути прокурору.
На ухвалу апеляційного суду Донецької області може бути подана касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом 3 місяців з дня її проголошення.
Суддя: