Судове рішення #34168525

                    

                                                               копія                                Справа №705/6909/13-к

                                                                      1-кс/705/955/13

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2013 року                                                                                           м. Умань

                    Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі :

                               слідчого судді Черниш Т.О.

                     за участю:

                               секретарі Шевчук Н.С.

                      прокурора            Гейко М.В.

слідчої ОСОБА_1

           розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Умань клопотання ст. слідчого СВ Уманського РВ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_1, що погоджене прокурором прокуратури Уманського району ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та предметів , -

В С Т А Н О В И В:

В листопаді 2013 року ст.слідчий СВ Уманського РВ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_1, за погодженням з прокурором прокуратури Уманського району ОСОБА_2, звернулася до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та предметів. В клопотанні вказано, що 28 серпня 2013 року в ЄРДР за № 12013250100000606 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 152 КК України, було зареєстровано відповідні матеріали. Встановлено, що 28 серпня 2013 року від ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшла заява про те, що 27.08.2013 року близько 23 години її зґвалтував ОСОБА_4 в с. Старі Бабани Уманського району Черкаської області , у власному автомобілі ВАЗ -2108 на території стрілецького тиру. В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей , а саме до марлевого тампону та 2-х предметних скелець, зразків крові потерпілої ОСОБА_3 та підозрюваного ОСОБА_4 , які знаходяться в Черкаському обласному бюро судово – медичних експертиз , імунологічному відділенні за адресою: м. Черкаси вул. Грузиненка, 11, та можливість їх вилучення для проведення слідчих дій.

Вислухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного.

          Відповідно до ст. 31 Конституції України, кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.

          За змістом ст. 26 КПК, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК, при цьому сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК.

           Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

          Стаття 132 КПК України встановлює загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

          При цьому зазначено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

          Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

          До клопотання слідчого, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

          Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

          Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

          Таким чином, беручи до уваги викладене, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання .

Керуючись ст. 31 Конституції України, ст.ст. 26, 131, 132,159, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

          У задоволенні клопотання ст. слідчого СВ Уманського РВ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_1, що погоджене прокурором прокуратури Уманського району ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та предметів, - відмовити.

          Ухвала оскарженню не підлягає.


          

           Слідчий суддя                      підпис ОСОБА_5

З оригіналом вірно:

Слідчий суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація