Справа № 22ц/2324 Категорія - 18
Головуючий у 1 інстанції: Кочетов Л.Г. Доповідач: Головчук С.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в складі головуючого Головчук С.В.
суддів Миніч Т.І., Павицької Т.М.
при секретарі Прищепі О.А.
з участю адвокатів Бондарчук Л.А., Денисенко М.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 17 жовтня 200 6 року, -
встановив :
в липні 2005 року ОСОБА_1 звернулась з позовом про стягнення боргу за договором позики. Вона зазначала, що за письмовою розпискою від ІНФОРМАЦІЯ_1 року відповідачка зобов'язувалась сплатити їй борг в сумі еквівалентній 1580 доларів США до 31.12.2003 року. Проте у встановлений строк кошти не повернула. Просила стягнути борг в сумі 1580 доларів США, 3% річних від простроченої суми в розмірі 378 грн. та витрати по оплаті державного мита.
Рішенням Корольовського районного суду м. Житомира від 18 жовтня 2006 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 7 97 9 грн. боргу, 378 грн. відсотків річних, 83,57 грн. витрат по оплаті судового збору. Стягнуто з ОСОБА_2 ЗО грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи, 523,08 грн. витрат за проведення експертизи на користь експертної установи.
В. апеляційній скарзі ОСОБА_2 порушує питання про скасування рішення суду та направлення справи на новий розгляд. Посилається на те, що судом дана неналежна оцінка зібраним доказам. Зокрема, суд відхилив її клопотання про призначення повторної почеркознавчої експертизи та не перевірив доводів про те, що вона не підписувала договір позики та не отримувала кошти від позивачки.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що чскарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
З матеріалів справи видно, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено договір позики, відповідно до якого відповідачка зобов'язувалась до 31.12.2003 року повернути ОСОБА_1 борг в сумі еквівалентній 1580 доларів США, що підтверджується письмовою розпискою. Таким чином сторонами дотримано письмової форми угоди відповідно до вимог ст.375 ЦК в редакції 1963 року, яка регулює спірні правовідносини.
I
Зазначена угода у встановленому порядку не визнана недійсною, ОСОБА_2 її не оспорила. Судом встановлено, що вказаний договір відповідачкою не виконаний.
Суд правильно вважав, що предметом договору позики були гроші в сумі еквівалентній 1580 доларів США, тому на підставі ст.374 ЦК стягнено з відповідачки на користь позивачки борг в національній валюті України за курсом Національного Банку України на час постановления рішення та всі судові витрати.
Відповідно до ст.214 ЦК в редакції 1963 року суд задовольнив вимоги про стягнення трьох процентів річних з простроченої суми.
Згідно з ч.2 ст.376 ЦК заперечення письмового договору позики за безгрошевістю шляхом показань свідків не допускається, за винятком випадків кримінально карних діянь. В справі немає будь-яких доказів, що письмова розписка є наслідком кримінально карних дій (шахрайства, підробки документа тощо), вчинених позивачкою.
За таких обставин у суду не було підстав покладати показання свідків в основу рішення 'на підтвердження безгрошевості розписки.
Доводи відповідачки про те, що вона не підписувала договір, суд не призначив повторну експертизу на правильність рішення не впливають, оскільки ОСОБА_2 не заявлялись вимоги про визнання недійсним договору позики.
Суд повно з'ясував обставини справи, перевірив доводи сторін та виніс законне і обґрунтоване рішення. Підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст.209,303,307,308,313-315,317 ЦПК України, суд -
ухвалив :
апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити. Рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 18 жовтня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
Головуючий