Справа № 22ц/2071 Головуючий у 1 інстанції: Бучик А.Ю.
Категорія - 33 Доповідач: Головчук СВ.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 200 6 року Апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого Головчук С.В. суддів Миніч Т.І., Павицької Т.М. при секретарі Прищепі О.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Малинської міьскої ради (третя особа Ма-линське міське комунальне підприємство „Земельно-кадастрове бюро" про визнання частково недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку, усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та відшкодування моральної шкоди за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Малинського районного суду від 15 вересня 2006 року
встановив:
в січні 2006 року ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про визнання частково недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку. Вона зазначала, що є власником будинку АДРЕСА_1 в м. Малині, власником сусіднього будинку АДРЕСА_2 є відповідачка. ОСОБА_2 приватизувала земельну ділянку розміром 1000 кв.м, в тому числі ділянку, на якій розташовано її гараж та ділянку розміром 7,25 кв.м на 50 м.
В липні 2006 року ОСОБА_1 доповнила вимоги до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та відшкодування моральної шкоди, співвідповідачем зазначила Малинську міську раду. Позивачка вказувала, що внаслідок незаконної приватизації ОСОБА_2 користується земельною ділянкою, яка належить позивачці. Неправомірними діями їй завдані моральні страждання, які вона оцінила у 10000 грн. Просила зобов'язати ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою розміром 7,25x50 м вздовж її городу та під гаражем шляхом заборони використовувати цю земельну ділянку.
Рішенням Малинського районного суду від . 15 вересня 2006 року в позові відмовлено за безпідставністю вимог..
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення про задоволенні позову. Посилається на те, що суд безпідставно відмовив їй в позові, не дав оцінки доказам в справі. Зокрема, суд не врахував, що її право на використання земельної ділянки розміром 1457 кв.м підтверджується Генеральним планом, дозволу на вилучення у неї земельної ділянки вона не давала. Акт погодження межових знаків не означає, що вона погодилась на передачу ділянки у власність відповідачки. З рішенням Малинської міської
2 ради про передачу у власність ОСОБА_2 ділянки розміром 1000 кв.м згідна.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи видно, що сторони по справі є власниками сусідніх будинківАДРЕСА_1 таАДРЕСА_2 в м. Малині. На межі земельних ділянок знаходиться гараж, який належить на праві власності ОСОБА_1
Судом встановлено, що під час приватизації земельної ділянки власницею будинку АДРЕСА_2ОСОБА_2, ділянку, на якій розташовано гараж позивачки, включено до Державного акту відповідачки про право власності на земельну ділянку від ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.8). Встановивши порушення прав позивачки, рішенням Малинської міської ради.від 12.01.2005 року внесено зміни у зазначений Державний акт та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року видано інший Державний акт про право власності на земельну ділянку розміром 0,095 га.
Таким чином відповідачами право позивачки на користування гаражем та земельною ділянкою для його обслуговування поновлено у встановленому законом порядку добровільно.
Що стосується вимог про незаконність передачі у власність ОСОБА_2 земельної ділянки розміром 7,25x50 кв.м вздовж ділянки позивачки, то обґрунтованість таких вимог ОСОБА_1 не довела. Позивачкою не надано жодного доказу на підтвердження передачі їй зазначеної земельної ділянки у встановленому порядку, визначення меж земельної ділянки в натурі та про те, що ці межі порушені відповідачкою ОСОБА_2
Крім того, ОСОБА_1 не оспорює Державний акт про право власності на землю ОСОБА_2 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
За таких обставин суд правильно відмовив в задоволенні позову і в цій частині.
Вимоги про відшкодування моральної шкоди ОСОБА_1 пов'язувала з неправомірними діями ОСОБА_2, вчиненими під час приватизації земельної ділянки. Судом встановлено, що між власниками суміжних земельних ділянок було узгоджено межі землекористування ОСОБА_2, в тому числі з позивачкою, про що свідчить акт від ІНФОРМАЦІЯ_3 року, підписаний нею без будь-яких застережень (а.с.55).
Враховуючи, що судом не встановлено неправомірних дій, які б завдали моральних страждань позивачці, суд правильно відмовив в позові до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди.
Рішення суду відповідає обставинам справи та вимогам закону, підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст.209, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, суд -
ухвалив :
апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити. Рішення Малинського районного суду від 15 вересня .2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
Головуючий Судді ,1