Судове рішення #341513
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

апеляційний суд закарпатської області

88000. м.Ужгород, вул. О.Довженка. 7                                                                                              тел./факс: (0312) 61-53-83

Справа 22-822а/06                                       Головуючий в першій інстанції-Бисага Т.Ю.

Доповідач - Павліченко С.В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2006 року                                                                                                м.Ужгород

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:

головуючого - Павліченка С.В. суддів - Власова С.О. Куцина М.М.

при секретарі - Гусар Н.В., за участю представника Державної виконавчої служби ОСОБА_1, представника ОСОБА_2, ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Закарпатські обласної організації ромів «Романі Чгіб» до Державної виконавчої служби в м.Ужгород про визнання неправомірними дій державного виконавця,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Ужгородського міськрайонного суду від 11 вересня 2006 року задоволено позов обласної організації ромів «Романі Чгіб» до Державної виконавчої служби в м.Ужгород.

Скасовано постанову державного виконавця ОСОБА_1 про відмову у відкритті виконавчого провадження від 05.06.2006 року по виконавчому листу, виданому Ужгородським міськрайонним судом 12 жовтня 2005 року.

Зобов'язано державного виконавця відкрити виконавче провадження по виконавчому листу, виданому Ужгородським міськрайонним судом від 12 жовтня 2005 року.

Представник   боржника   ОСОБА_2,   ОСОБА_3                        оскаржив   постанову

Ужгородського міськрайонного суду від 11 вересня 2006 року в апеляційному порядку

В апеляційній скарзі зазначає, що в порушення ст.53 КАС України суд першої інстанції вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не брали участі у справі, а саме: боржника ОСОБА_2.

Посилаючись на вказані обставини просив постанову суду скасувати та ухвалити нову постанову про відмову в задоволенні вимог позивача.

В судовому засіданні представник Державної виконавчої служби ОСОБА_1, та представника ОСОБА_2, ОСОБА_3 апеляціну скаргу підтримали.

Апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Юрисдикція адміністративних судів відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

 

Розділ VII ЦПК України передбачає, що судовий контроль за виконанням судових рішень у цивільних справах здійснюють суди загальної юрисдикції.

Відповідно до ст. 338 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Як вбачається з матеріалів справи виконавчий лист НОМЕР_1 від 12.10.2006 року виданий на підставі рішення Ужгородського міського суду, яке постановлене в порядку цивільного судочинства.

Зважаючи   на   наведене,   дана   справа   не   підлягає   розгляду   в   порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин,   колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню із закриттям провадження по справі.

Керуючись статтями ч.1 ст. 157,185,198,203 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3, який представляє інтереси ОСОБА_2 - задовольнити частково.

Постанову Ужгородського міськрайонного суду від 11 вересня 2006 року скасувати.

Провадження у справі за позовом Закарпатські обласної організації ромів «Романі Чгіб» до Державної виконавчої служби в м. Ужгород про визнання неправомірними дій державного виконавця закрити.

Роз'яснити позивачеві, що розгляд даної справи регулюється правилами цивільного судочинства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація