Судове рішення #3414712
Справа №2-632/2008 рік

Справа №2-632/2008 рік

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2008 року

Петрівський районний суд Кіровоградської області

в складі: головуючого судді - Колесник С.І.

                  при секретарі       -  Романько Л.Г.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в  смт. Петрове  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини і одного з подружжя, -

В С Т А Н О В И В :

            Позивачка звернулась до суду з позовом, мотивуючи це тим, що за час спільного проживання з відповідачем у шлюбі мають неповнолітню доньку ОСОБА_3. Відповідач добровільно не надає допомоги на утримання дитини та утримання позивачки, а тому вона просить стягнути з нього на її користь аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) на утримання дитини та аліменти  на її утримання  як одного з подружжя в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) до виповнення доньці трирічного віку.

В судове засідання позивачка не з'явилась, але надала заяву про розгляд справи без її участі, позов підтримує в повному обсязі. Відповідач в судове засідання також не з'явився, але письмовою заявою просить слухати справу без його участі, з позовом згідний.

Дослідивши письмові матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

В судовому засіданні  встановлено, що від сумісного проживання сторони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка не досягла повноліття. Донька знаходиться на утриманні позивачки, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 26 березня 2008 року.

Відповідач добровільно не надає допомоги на утримання неповнолітньої дитини та позивачки, тому суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання неповнолітньої доньки на користь позивачки в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а також аліменти на користь позивачки на її утримання як одного з подружжя в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно до досягнення донькою трирічного віку, тобто, доІНФОРМАЦІЯ_2.

Згідно ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст.75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного; право на утримання (аліменти) має той з подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Вказані правовідносини регулюються ст.ст.75,79,180,182,183,191 Сімейного кодексу України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.210,211,213, 214, 215 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовільнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з    09 вересня 2008 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання як одного з подружжя у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 09 вересня 2008 року і до досягнення дитиною трирічного віку, тобто, доІНФОРМАЦІЯ_2.

Допустити до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу аліментів за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2. держмито на користь держави в розмірі 51 грн.

Рішення може бути  оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Петрівський районний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

Суддя

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація