Судове рішення #34144630


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА

12 грудня 2013 року Справа № 913/3218/13

Провадження №8пд/913/3218/13


За позовом Обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода", м. Луганськ,

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Первомайськ Луганської області, -

про врегулювання розбіжностей, які виникли при укладанні договору.


Суддя господарського суду Луганської області Середа А.П.,

секретар судового засідання Скокова К.Л.,

у засіданні брали участь:

від позивача - Гуртова К.В. - представник, - довіреність №70 від 03.09.2013;

від відповідача - ОСОБА_3 - представник, - довіреність №1800 від 11.12.2013.


Суд, розглянувши матеріали справи, -


ВСТАНОВИВ:

суть спору: позивачем заявлено вимогу про врегулювання розбіжностей, які виникли при укладанні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а саме: Преамбулу та спірні пункти договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення №184 від 01.09.2013 прийняти в наступній редакції:

Преамбулу договору прийняти в редакції позивача:

«Обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода», /надалі по тексту «Виробник», яке представлене відокремленим підрозділом Управління по експлуатації Західної фільтрувальної станції в особі виконуючого обов'язок директора Вілкова Івана Юрійовича, діючого на підставі довіреності №44 від 28.08.2013р., з одного боку, та Приватний підприємець ОСОБА_1, яка іменується надалі «Споживач», що діє на підставі свідоцтва, з другого боку, які далі за текстом разом іменуються - Сторони, уклали даний договір про нижченаведене:

Пункт 1.1. договору прийняти в редакції позивача:

«Виробник» зобов'язується постачати «Споживачу» питну воду та приймати від нього стічні води, а «Споживач» своєчасно оплачувати надані йому послуги на умовах, визначених цим Договором, та виконувати інші умови Договору.

Пункт 1.2. договору прийняти в редакції позивача:

В ході виконання договірних зобов'язань, сторони керуються умовами даного договору, а також Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002р., а також Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004р. №1875-ІV, «Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання і водовідведення в містах і селищах України», затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. №190 (надалі правила користування), «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. №37 (надалі Правила приймання), місцевими Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізації (надалі місцеві Правила приймання), «Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та стічних вод у системи каналізації населених пунктів», затвердженою наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. №37 (надалі Інструкція) та іншими діючими нормативно-правовими актами, які регулюють правовідносини сторін за даним договором.

Назву Розділу 4. Договору викладений в редакції позивача:

Обсяги, режим скиду стічних вод та порядок надання послуг з водовідведення.

Пункт 5.1 договору прийняти в редакції позивача:

«Виробник» експлуатує, обслуговує та ремонтує вуличні, квартальні та дворові мережі водопостачання та водовідведення, споруди і обладнання, а також технологічні прилади й пристрої на них, які перебувають у нього на балансі або на які є відповідний договір на обслуговування із «Споживачем».

Пункт 5.2 договору прийняти в редакції позивача:

«Споживач» забезпечує експлуатацію, обслуговування та ремонт вуличних, квартальних; дворових, будинкових мереж, споруд і обладнання систем водопостачання та водовідведення, які перебувають у нього на балансі, за власний рахунок.

Пункт 6.1 договору прийняти в редакції позивача:

«Споживач» зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем, представників «Виробника» за наявності в них відповідного посвідчення:

- для ліквідації аварій - цілодобово;

- для проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо, - згідно з умовами Договору.

Пункт 7.2 договору прийняти в редакції позивача:

«Установка засобів обліку здійснюється «Споживачем» відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих «Виробником». Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником «Виробника» і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані «Виробником». Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.

Пункт 7.3 договору прийняти в редакції позивача:

«Усі засоби обліку в обумовлені законодавством строки підлягають періодичній повірці. Задовільні результати повірки підтверджують свідоцтвом встановленого зразку про повірку або записом з відбитком повірочного тавра у паспорті засобу обліку. Засоби обліку опломбовуються з нанесенням відбитка повірочного тавра в місцях, що передбачені експлуатаційною документацією. У випадку тривалості повірки понад місяць, об'єм води визначається відповідно до п. 3.3 Правил користування до дня установки повіреного засобу обліку. Повірка, ремонт та обслуговування засобу обліку виконується за рахунок «Споживача». Повірка засобів обліку на об'єктах тепло забезпечення здійснюється у між опалювальний період (до початку опалювального періоду).

Пункт 7.8 договору прийняти в редакції позивача:

« У випадку, коли обсяги водопостачання або водовідведення «Споживача» знизилися або збільшилися, «Споживач», відповідно до вимог «Виробника», у зазначений ним термін здійснює переобладнання вузлу обліку.

Пункт 7.14 договору прийняти в редакції позивача:

«У разі виявлення витоку води через зіпсування санітарно-технічних приладів та арматури «Споживача», пошкодження внутрішньої (у тому числі внутрішньо будинкової) мережі водопостачання, нераціонального використання води, у випадку, коли засіб обліку на вводі відсутній або не працює з вини «Споживача», об'єм води визначається відповідно до п. 3.3. Правил користування.

Пункт 8.1 договору прийняти в редакції позивача:

«На дату укладання Договору встановлені наступні тарифи на:

1м3 питної води - 9,816грн, у т.ч. ПДВ;

1м3 стічних вод - 8,664 грн., у т. ч. ПДВ.

При зміні тарифів, їх розмірі доводяться до відома «Споживача» у порядку, передбаченому діючим законодавством України та є обов'язковим з моменту введення їх в дію без внесення змін до Договору.

Пункт 8.3 договору прийняти в редакції позивача:

П. 8.3. Договору, запропонований Позивачем, викладений в наступній редакції: «Оплата за надані послуги здійснюється «Споживачем» наступним шляхом:

«Споживач» здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за попередній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок «Виробника», який вказаний у останньому по даті надання груп-рахунку/іншому платіжному документі. Остаточний розрахунок за поточний місяць «Споживач» здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп рахунку або іншого платіжного документу за поточний місяць, який складається згідно з Акту про кількість фактично наданих послуг у поточному місяці.

Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий «Споживачу» наступним способом:

На електронну поштову скриньку___________________(вказати електронну адресу)

Факсом на номер______________________________________(вказати номер факсу)

В інший спосіб___________________________________________________(вказати)

У разі надання «Споживачу» груп-рахунку або іншого платіжного документу по електронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) передаються «Споживачу» наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.

Форма розрахунків - безготівкова.

Пункт 9.1 договору прийняти в редакції позивача:

«Виробник» має право:

- у будь який час, не погоджений заздалегідь зі «Споживачем», здійснювати контроль водоспоживання та водовідведення «Споживача», вибіркову перевірку технічного стану систем «Споживача», відбір проб для контролю за якістю стічних вод у відповідності з повноваженнями, наданими законодавством України і за результатами перевірок складати відповідні акти;

- Відключати «Споживача» від мереж:

Після письмового попередження у разі: відсутності договору або ухилення від укладення або продовження (переукладення) договору; несплати або несвоєчасної оплати послуг; невиконання «Споживачем» умов договору, Правил користування, Правил приймання, місцевих Правил приймання та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;

Негайно: після усного попередження у разі загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;

«Виробник» також має інші права, передбачені Договором та діючим законодавством України.

Пункт 9.2 договору прийняти в редакції позивача:

«Виробник» зобов'язаний:

- надавати «Споживачу» питну воду та приймати від нього стічні води у порядку та на умовах, передбачених Договором.

- «Виробник» також зобов'язаний виконувати інші обов'язки, передбачені Договором та діючим законодавством України.

Пункт 9.3 договору прийняти в редакції позивача:

«Споживач» має право:

- на отримання послуг у порядку та умовах, передбачених Договором.

- «Споживач» також має інші права, передбачені Договором та діючим законодавством України.

Пункт 9.4 договору прийняти в редакції позивача:

«Споживач» зобов'язаний

- Здійснювати своєчасну оплату за надані послуги у строки та порядку, передбаченому умовами Договору.

- Раціонально використовувати воду, не допускати її витоків зі своїх мереж.

- Не перешкоджати здійсненню контролю «Виробником» за технічним станом інженерного обладнання, водопостачання та водовідведення «Споживача».

- Щоквартально проводити звіряння розрахунків на вимогу «Виробника», з підписанням відповідного акту.

- На протязі одного дня з моменту укладання Договору надати «Виробнику» довіреність на особу, яка має право від його імені представляти інтереси з виконання умов Договору, зокрема приймати участь при знятті показів приборів обліку, проведенні перевірок, підписувати акти, отримувати груп-рахунки / інші платіжні документи, листи, додаткові угоди та інше.

«Споживач» також зобов'язаний виконувати інші обов'язки, передбачені Договором та діючим законодавством України.

Пункт 9.5 договору прийняти в редакції позивача:

«Сторони зобов'язані:

- у письмовій формі доводити до відома одна одній про всі зміни, що сталися: зміну розрахункового рахунку в банку, відомчої приналежності, реорганізацію або майбутню ліквідацію підприємства та інші зміни, які впливають на виконання цього договору, не пізніше як за 7 днів.

- Неухильно виконувати вимоги Законів, Правил користування та інших нормативно-правових актів, які регулюють даний вид взаємовідносин сторін.

Пункт 10.2 договору прийняти в редакції позивача:

«У разі повторного випадку відмови або зволікання «Споживача» з допуском на його територію представника «Виробника» для зняття показників приладу обліку і контролю об'ємів водоспоживання та водовідведення, обсяг наданих «Споживачу» послуг визначається згідно з п. 3.3 Правил користування.

Пункт 10.4 договору прийняти в редакції позивача:

«При зіпсуванні «Споживачем» цілісності засобів обліку, пломб і деталей пломбування (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), встановлених «Виробником» та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, незалежно від місця його розташування, або при самовільному зніманні «Споживачем» засобів обліку, здійсненні будь-якої заміни їх частини або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, а також при самовільному зніманні «Споживачем» пломб, накладених «Виробником» або органами Держспоживстандарту (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля), розрахунок по кількості води «Споживачу» здійснюється згідно з пунктами 3.3, 3.4 Правил користування.

Пункт 10.5 договору прийняти в редакції позивача:

«За несвоєчасну оплату наданих послуг «Споживач» сплачує «Виробнику» пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченого платежу за кожний день прострочення до дати сплати.

До договору позивача розділ 10-1 не додавати.

Не змінювати у всьому тексті договору позивача слово «Виробник» у різних відмінниках на слово «Виконавець».

У зв'язку з надходженням позову господарським судом Луганської області порушено провадження у справі №913/3218/13 та призначено її до слухання.

До початку судового засідання 12.12.2013 від сторін надійшло клопотання про відмову від здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, яке судом задоволено.

У судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач позов не визнав, посилаючись на те, що визнання договору № 184 укладеним в редакції позивача призведе до прямого порушення законодавства України та виникнення прямих підстав для визнання його неукладеним з огляду на відсутність у цій редакції всіх істотних умов, передбачених ч. 1 ст. 26 Закону України «Про ЖКП», - тому просить суд відмовити у його задоволенні (відзив на позовну заяву без номеру від 12.12.13).


У судовому засіданні встановлено, що позивачу необхідно надати час для підготовки заперечення на відзив відповідача, а також витребувати додаткові документальні докази.

За таких обставин спір не може бути вирішено по суті у цьому судовому засіданні, з огляду на що розгляд справи підлягає відкладенню.


На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області, -


УХВАЛИВ:


1. Розгляд справи відкласти на 26.12.2013, о 10 год. 00 хв.


2. Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2, 5-й поверх в каб. № 511 (суддя Середа А.П.).


3. Зобов'язати позивача надати:

заперечення на відзив відповідача, документальне підтвердження своїх доводів;

оригінали документів, які додані до позовної заяви у копіях (у тому числі спірний договір №184 від 01.09.2013) - для огляду в судовому засіданні.

інші докази (за наявності).


4. Зобов'язати відповідача надати:

за наявності додаткових заперечень надати їх документальне підтвердження;

інші докази (за наявності).


ЗВЕРНУТИ УВАГУ учасників судового процесу про те, що усі документи адресовані господарському суду Луганської області повинні подаватися із зазначенням номеру справи, розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Письмові докази подаються до господарського суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" та ін.). Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналам", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватися повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.



Явка повноважних представників сторін в засідання суду обов'язкова.



Суддя А.П. Середа



























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація