Справа № 22-1376 2006 року Головуючий суддя у І інстанції - Доля В.А.
Суддя-доповідач в Апеляційному суді - Буцяк З.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2006 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської
області у складі: головуючого Буцяка З.І.
суддів Шимківа С.С, Ковалевича С.П.
з участю секретаря Іванової І.С,
сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 і ОСОБА_2 на рішення Рівненського міського суду від 5 вересня 2006 року у справі за позовом Рівненського професійного ліцею сфери побуту до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про виселення з гуртожитку,
встановила:
Рішенням Рівненського міського суду від 5 вересня 2006 року задоволено позов Рівненського професійного ліцею сфери побуту до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про виселення з гуртожитку без надання іншого житлового приміщення.
В поданій апеляційній скарзі відповідачі посилаються на те, що вони проживають у гуртожитку на підставі безстрокового договору найму, укладеного з позивачем. Їхнє проживання в ньому не обумовлювалося трудовими відносинами з ліцеєм. Кімнати в гуртожитку вони орендують на підставі цивільно-правової угоди, а тому виселенню на підставі ст. 132 ЖК України не підлягають.
Просять апеляційний суд рішення суду першої інстанції скасувати й ухвалити нове про відмову у задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 127 ЖК України встановлено, що для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки. Жилі будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.
Відповідно до статті 132 ЖК України сезонні, тимчасові працівники і особи, що працювали за строковим трудовим договором, які припинили роботу, а також особи, що вчились у навчальних закладах і вибули з них, підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення з гуртожитку, який їм було надано у зв'язку з роботою чи навчанням.
Інших працівників підприємств, установ, організацій, які поселилися в гуртожитку в зв'язку з роботою, може бути виселено без надання іншого жилого приміщення в разі звільнення за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни або вчинення злочину.
Таким чином, Житловим кодексом визначено, що гуртожитки призначені для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період їх роботи або навчання. Після припинення роботи або навчання зазначені особи, за винятком випадків, що встановлені ст. 132 ЖК України, підлягають виселенню без надання іншого житлового приміщення.
З матеріалів справи вбачається, що спірне помешкання, в якому проживають відповідачі, знаходиться у будинку, який має статус учнівського гуртожитку, і його власником є позивач (а. с. 7-8).
Як встановлено судом, відповідач ОСОБА_1 з сім"єю був поселений у цей гуртожиток як працівник позивача. Проте 27 вересня 1995 року він з роботи звільнився за власним бажанням (а. с. 6). У подальшому в гуртожитку проживав на підставі договору найму, який був укладений ним із позивачем 1 вересня 2002 року. Строк дії цього договору закінчився (а. с. 10).
Зараз ані він, ані його дружина у трудових відносинах із позивачем не перебувають.
Тому з урахуванням викладеного місцевий суд прийшов до цілком правильного висновку про те, що відповідачі підлягають виселенню з гуртожитку позивача на підставі ст. ст. 810, 821 ЦК України та ст. 132 ЖК України без надання іншого житлового приміщення.
Доводи поданої апеляційної скарги правильності цього висновку суду першої інстанції не спростовують.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 і ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Рівненського міського суду від 5 вересня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законої сили.