Судове рішення #34114151

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ


УХВАЛА


12 грудня 2013 року Справа № 5011-50/15785-2012


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого - судді Капацин Н.В.,

суддів:Бернацької Ж.О., Кривди Д.С.(доповідач),

розглянувши матеріали касаційної скаргиПублічного акціонерного товариства "ОТП Банк"

на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 20.06.2013 року

у справі№ 5011-50/15785-2012 господарського суду міста Києва

за позовомПублічного акціонерного товариства "ОТП Банк"

доПриватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Нова"

простягнення суми,


В С Т А Н О В И В:


Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.

З наявних матеріалів вбачається, що заявник вперше звернувся з касаційною скаргою з порушенням вимог статті 111 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 12.08.2013 касаційна скарга була повернута заявнику з підстав, визначених пунктом 4 частини першої статті 1113 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 15.10.2013 касаційна скарга була вдруге повернута заявнику з підстав, визначених пунктами 3, 5 частини першої статті 1113 Господарського процесуального кодексу України.

30.10.2013 (про що свідчить відбиток календарного штемпеля Укрпошти на конверті відправлення) заявник втретє звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 20.06.2013, тобто через 4міс. та 10дн., та з клопотанням про поновлення пропущеного процесуального строку для подачі касаційної скарги.

Клопотання скаржника мотивовано тим, що вперше касаційна скарга була подана у встановлений законодавством строк, однак неодноразово поверталась Вищим господарським судом України з підстав порушення вимог чинного законодавства, що на думку заявника є поважною причиною пропуску встановленого законодавством строку для подачі касаційної скарги, у зв'язку з чим просить поновити пропущений процесуальний строк.

Відповідно до частини першої статті 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом. При цьому поважними визнаються лише ті обставини, які є об'єктивно непереборними і пов'язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.

Зі змісту наведеної правової норми вбачається, що законодавець не передбачив обов'язок суду автоматично відновлювати пропущений строк за наявності відповідного клопотання заявника, оскільки в кожному випадку суд має чітко визначити, з якої саме поважної причини такий строк було пропущено та чи підлягає він відновленню.

Таким чином, задля відновлення процесуального строку суд має встановити наявність об'єктивно непереборних обставин, які перешкодили вчасному зверненню зі скаргою на судове рішення, у зв'язку з чим заявник має довести суду їх наявність та непереборність, оскільки, в іншому випадку нівелюється значення чіткого окреслення законодавчо закріплених процесуальних строків.

Відтак колегія зазначає, що неможливо визнати поважною таку причину пропуску процесуального строку, як порушення заявником норм процесуального права при неодноразовому зверненні зі скаргою, оскільки дані обставини залежали виключно від волевиявлення скаржника. Інших причин пропуску встановленого законодавством строку для подачі касаційної скарги скаржником в заявленому клопотанні не наведено.

Враховуючи значний термін пропуску процесуального строку та те, що клопотання заявника не містить поважних причин його пропуску, колегія суддів зазначає, що відновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи із поважності причин пропуску строку, що в даному випадку не вбачається за відсутності обставин, які об'єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання належним чином оформленої касаційної скарги протягом законодавчо встановленого терміну.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

На підставі викладеного та керуючись статтею 86, пунктом 5 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України, статтею 7 Закону України "Про судовий збір", Вищий господарський суд України


У Х В А Л И В:

Відмовити заявнику в задоволенні клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку для подачі касаційної скарги.

Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 20.06.2013 у справі № 5011-50/15785-2012 господарського суду міста Києва повернути скаржнику без розгляду.

Повернути Публічному акціонерному товариству "ОТП Банк" судовий збір у сумі 5016 (п'ять тисяч шістнадцять)грн. 16 коп., сплачений згідно платіжного доручення № 3897 від 04.07.2013р.



Головуючий Н. Капацин


Судді Ж. Бернацька


Д. Кривда

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація