Судове рішення #34096239

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а-4284/11

У Х В АЛ А


10 грудня 2013 року м. Київ


Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Епель О.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області на постанову Шполянського районного суду Черкаської області від 16 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області про визнання відмови в підвищенні перерахунку пенсії неправомірною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії «дитині війни», -


В С Т А Н О В И Л А :


Постановою Шполянського районного суду Черкаської області від 16 травня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, а саме: зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 04 листопада 2011 року по 16 травня 2011 року.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Шполянського районного суду Черкаської області від 16 травня 2011 року та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області, вважаю, що у відкритті апеляційного провадження необхідно відмовити, з огляду на наступне.

Відповідно до абз.1 ч.2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Згідно ч. 4 ст. 189 КАС України, незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, постанову Шполянського районного суду Черкаської області було ухвалено 16 травня 2011 року, однак апеляційну скаргу на зазначену постанову управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області подало лише 06 червня 2012 року, тобто зі спливом одного року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції Шполянського районного суду Черкаської області.

Враховуючи викладене, вважаю, що у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області на постанову Шполянського районного суду Черкаської області від 16 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області про визнання відмови в підвищенні перерахунку пенсії неправомірною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії «дитині війни» необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.186, 189, 212, 254 КАС України, суд, -


У Х В А Л И В :


Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області на постанову Шполянського районного суду Черкаської області від 16 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Черкаської області про визнання відмови в підвищенні перерахунку пенсії неправомірною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії «дитині війни».

Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.



Суддя О.В. Епель






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація