Судове рішення #34093113

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області


2/130/865/2013 р

130/2616/13-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України


"09" грудня 2013 р. м. Жмеринка


Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючої судді Сенько Л.Ю.

за участі секретаря Кардашевської Г.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів,-


В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом, в якому просила стягнути з ОСОБА_2 на її користь заборгованість в розмірі 159 860 грн. Свої позовні вимоги обґрунтувала тим, що 15 квітня відповідач позичив у неї 20 тисяч доларів США та відповідно до розписки до липня 2013 року мав повернути їй позику в сумі 20 тис. доларів США. Однак станом на сьогоднішній день сума повернута не була, зобов’язання взяті на себе добровільно виконувати відмовляється.

Позивачка ОСОБА_1 надала до суду заяву в якій зазначила, що позовні вимоги зазначені в позовній заяві за її позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів підтримує повністю та просить їх задовольнити. Також просить суд стягнути з відповідача судовий збір в розмірі 1590 грн. Дану заяву просила розглянути у її відсутність.

Відповідач ОСОБА_2, який належним чином повідомлений про місце і час судового засідання в судове засідання повторно не з’явився. Заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов належить задовольнити враховуючи таке.

Відповідно до п. 2 ст. 509 ЦК України зобов’язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України, в яких вказано, що цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Згідно п.1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Відповідно ч.1 ст.530 ЦК України якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.

Відповідно ст.610 ЦК України порушення зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання), оскільки відповідно ч.1 ст.612 ЦК України божник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Згідно ст. 1047 ч.2 ЦК України, на підтвердження договору позики та його умов, можуть бути представлені розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання позикодавцем позичальнику грошової суми.

В судовому засіданні встановлено, що 15 квітня 2013 року відповідач по справі ОСОБА_2 уклав договір позики з позивачкою по справі ОСОБА_1, за яким відповідач отримав у позивачки 20 тис. доларів США, та даний борг не повернув.

Отримання позикодавцем – позивачем позичальнику – відповідачу грошової суми, а саме 20 тис. доларів США підтверджується оригіналом розписки, наданою суду позивачкою, які підлягають стягненню з відповідача.

Відповідно до довідки ПАТ «КБ «Хрещатик» станом на 15.04.2013 року офіційний курс гривні до іноземної валюти – долар США складає 100 доларів США – 799,30 грн.. Таким чином 20 тис. доларів США , які позичив відповідач, еквівалентно 159 860 грн.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Таким чином, з відповідача, в силу ст. 88 ЦПК України, необхідно стягнути на користь позивачки судові витрати, понесені нею при подачі позовної заяви до суду в розмірі 1590 грн.

Керуючись статтями 10, 11,15, 30, 60, 61, 88, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 207, 509, 530, 610,612, 1046,1047 ЦК України, суд -


В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1), уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, ( ідентифікаційний номер НОМЕР_2), мешканки ІНФОРМАЦІЯ_5, туп. Одеський, 33/1, кв.11, суму боргу в розмірі 159 860 ( сто п’ятдесят дев’ять тисяч вісімсот шістдесят) грн. 00 коп. та судовий збір в розмірі 1590 ( одна тисяча п’ятсот дев’яносто) грн.

Заочне рішення може бути переглянуто за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії рішення.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація