Судове рішення #34052630

Олевський районний суд Житомирської області

Справа № 287488/13-ц



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


29 листопада 2013 року м. Олевськ


Олевський районний суд Житомирської області в складі :

головуючого - судді Стратович О.В.

за участю :

секретаря судового засідання Єпіфанович Г.В.

представника позивача ОСОБА_1


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в м. Олевськ цивільну справу за позовом ОСОБА_2 , мешканки АДРЕСА_1 , до Олевської міської ради Житомирської області , м. Олевськ вул. Володимирська , 2 про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю ,


В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду з позовом до Олевської міської ради Житомирської області , м. Олевськ вул. Володимирська , 2 про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю .


Представник позивачки в судовому засіданні позов підтримав і просить суд його задовольнити в повному обсязі .


Представник відповідача - Олевської міської ради , в судове засідання не з'явився , хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи , не повідомив суд про поважні причини неявки в судове засідання , тому суд приходить до висновку про розгляд справи у відсутності представника відповідача .

Судом встановлено , що власником житлового будинку , який розташований в АДРЕСА_1 , був громадянин ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у м.Олевську ( а.с. 9-17 , 21 ) . Позивачка не будучи обізнана з чинним законодавством вважаючи , що брат покійного ОСОБА_4 є власником вище зазначеного будинку купила у останнього будинок за три тисячі рублів ( колишнього СРСР) , що стверджується відповідною розпискою ( а.с.6) , як убачається в матеріалах справи ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Білокоровичі Олевського району ( а.с.22 ) . Відповідно до інформаційної довідки зі Спадкового реєстру ( спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину ) спадкоємці на зазначений будинок відсутні ( а.с.38,39 ) .


В ст. 47 Конституції України зазначено , що кожен має право на житло . Держава створює умови , за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло , придбати його у власність або взяти в оренду .


Громадянам , які потребують соціального захисту , житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату , відповідно до закону .


Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду .


Відповідно до ст. 321 ЦК право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійснення; особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку , встановлених законом ; примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосовано лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку встановлених законом , та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості , крім випадків , встановлених частиною другою статті 353 цього Кодексу .


Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном, зазначено в ст. 391 ЦК .

Відповідно до ч.1, 2. 4 ст.344 ЦК особа , яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито , безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно ( набувальна давність ) , якщо інше не встановлено цим Кодексом .


Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом .


Право власності на нерухоме майно , що підлягає державній реєстрації , виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації;


Особа , яка заявляє про давність володіння , може приєднати до часу свого володіння увесь час , протягом якого цим майном володіла , чиїм спадкоємцем ( правонаступником ) вона є ;


Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно , транспортні засоби , цінні папери набувається за рішенням суду .


Відповідно до п.8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України правила ст. 344 ЦК України про набувальну давність поширюється також на випадки , коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом .


Суд , розглянувши матеріали справи , заслухавши пояснення представника позивачки , дослідивши письмові докази , приходить до висновку , що позов слід задовольнити у повному обсязі , такий висновок суд мотивує наступними обставинами , а саме:


Так , позивачка у відповідності до вимог ст. 344 ЦК добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито , безперервно володіти нерухомим майном , жилим будинком , який розташований в АДРЕСА_1 , протягом більше як десяти років , а тому набула право власності на це майно ( набувальна давність ). Відповідно до особистого паспорту позивачка зареєстрована за вище зазначеною адресою ( а.с. 4 ) , є платником податків ( а.с. 5 ). Орган місцевого самоврядування , Олевська міська рада , не зверталася до суду з позовом про визнання майна ( спірного будинку ) відумерлим . Спадкоємців на зазначене нерухоме майно нема , про що свідчать інформаційні довідки зі Спадкового реєстру ( спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину ) ( а.с.38,39 ) . Крім цього суд бере до уваги висновки Олевського районного суду Житомирської області де в рішенні суду від 19.04.2013 року факт придбання та відкритого володіння спірним будинком позивачкою встановлено і в силу ч.4 ст.61 ЦПК України має преюдиціальний характер та не потребує доказуванню ( а.с.7-8 ) .


Керуючись вимогами : ст. 47 Конституції України ; ст.ст. 321 , 391 , ч.1 , 2 , 4 ст. 344 , п.8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України ; ст.ст. 10,11,60,61, 212-215 , 218 ЦПК України , суд


Керуючись вимогами : ст. 47 Конституції України ; ч.1 , 2 , 4 ст. 344 , п.8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України ; ст.ст. 10,11,60, 212-215 , 218 ЦПК України , суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_2 , мешканки АДРЕСА_1 , до Олевської міської ради Житомирської області , м. Олевськ вул. Володимирська , 2 , про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю - з а д о в о л ь н и т и .

Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на житловий будинок розташований в АДРЕСА_1 , в порядку набувальної давності .


Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Житомирської області , через Олевський районний суд Житомирської області , протягом десяти днів з дня його проголошення .


Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .


Суддя: О. В. Стратович



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація