АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
14 листопада 2006р. м. Одеса
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія судців судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
Головуючого - Комаровської Н.В.,
Суддів - Короткова В.Д.,Шейко Л.М.,
З участю секретаря - Бржезицької В.М.,
Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Приморського районного суду м.Одеси від 21.06.06р. за позовом ОСОБА_1до Одеської філії ВАТ "Державний Ощадбанк України" про стягнення 5790,94 рублів,компенсації моральної шкоди та збитків-
ВСТАНОВИЛА :
В березні 2004р. ОСОБА_1 звернувся з названим позовом і після уточнення позовних вимог просив стягнути з Одеської філії ВАТ "Державний Ощадбанк України" 5790,94 руб.,посилаючись на те,що на рахунках Ощадбанку знаходились його трудові заощадження на вказану суму.
Оскільки ВАТ "Державний Ощадний банк України " є правонаступником Ощадного банку СРСР, позивач просив стягнути з відповідача суму вкладів з нарахованими відсотками,а також заподіяний збиток в сумі 37211,40 грн. та компенсацію моральної шкоди в сумі 33615 грн.
Представник відповідача вимоги не визнав,посилаючись на те,що установи Ощадбанку провели одноразову індексацію внесків і проіндексовані суми віднесли на позабалансовий рахунок банку на підставі ст.5 Закону " Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України",тобто матеріально проіндексованої суми вкладів не існує.
Справа судами слухалась неодноразово.
Останнім рішенням Приморського районного суду м.Одеси від 21.06.06р. в позові відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить про скасування рішення і постановления нового рішення,мотивуючи тим,що суд неправильно застосував норму матеріального права.
Головуючий 1 інстанції - Андреев В.М. Справа 22-4856,2006
Доповідач - Комаровська Н.В. Категорія - 18
Розглянувши матеріали справи,заслухав доповідь судді-доповідача,заперечення на апеляційну скаргу,перевіривши законність та обґрунтованість рішення в межах апеляційної скарги та заявлених вимог,колегія суддів вважає,що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України держава компенсує громадянам України,які внаслідок знецінення втратили грошові заощадження,поміщені в установи Ощадбанку СРСР,що діяли на території України,в державні цінні папери:облігації державної цільової безпроцентної позики 1990 p.,облігації Державного внутрішньої виграшної позики 1982р.,державні казначейські забо*вАзання СРСР, сертифікати Ощадбанку СРСР,а також: грошові заощадження,внесені в установи Ощадбанку України .колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994р.р.
Заощадження та внески повертаються поетапно,залежно від сумиднших обставину межах коштів,передбачених для цього державним бюджетом України на поточний рік.
Перелік груп вкладників,черговість виплат проіндексованих грошових внесків,а також обсяг виплат згідно ст.7 вищезазначеного Закону встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відмовляючи в задоволенні позову ОСОБА_1,суд обґрунтовано виходив з того,що у вкладників,в тому числі позивача, на підставі компенсаційних ощадних книжок виникає право отримання в майбутньому компенсаційних суд за рахунок державного бюджету. Суми коштів,зафіксовані в ощадкнижках, держава планує поступово виплатити як компенсацію втрат від знецінення заощаджень,тобто компенсаційним рахунком оформлюється право на отримання компенсації за наявності певних умов.Однією з умов є наявність коштів державного бюджету,які можуть сплачуватись в разі надходження їх до установ Ощадбанку .
Оскільки валютних рахунків на ім"я ОСОБА_1 не установих Ощадбанку не існує, суд обґрунтовано відмовив в задоволенні вимог про стягнення 5790,94 рублів,а також компенсації моральної шкоди та збитків.
Судова колегія вважає,що суд правильно застосував норму матеріального права і підстав для скасування рішення немає.
Керуючись ст.ст.307 ч. 1 п. 1,308 ЦПК України,колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1відхилити,рішення Приморського районного суду м.Одеси від 21.06.06р. залишити без зміни.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення,може бути оскаржена на протязі двох місяців шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.