Судове рішення #33973921

Справа №118/2663/13-ц



У Х В А Л А


05 грудня 2013 року м. Судак


Судацький міський суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого – судді Морозової Л.М.,

за участю секретаря – Сефлаєвої А.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Судаку

подання

відділу Державної виконавчої служби Судацького міського управління юстиції АР Крим про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України,


ВСТАНОВИВ:


Старший державний виконавець відділу Державної виконавчої служби Судацького міського управління юстиції АР Крим ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 у праві виїзду за межі України.

Доводи подання мотивовані тим, що на примусовому виконанні у відділі Державної виконавчої служби Судацького міського управління юстиції АР Крим знаходиться виконавчий лист № 1-88/11 від 23.08.2011 р. виданий Судацьким міським судом про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 моральної шкоди у розмірі 25000,00 грн. Постановою державного виконавця від 07.09.2011 р. було відкрите виконавче провадження.

На підставі ст.11 Закону України «Про виконавче провадження», ст.377-1 ЦПК України, в поданні ставиться питання про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до виконання зобов'язань за рішенням суду.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання, з наступних підстав.

Згідно зі ст. ст. 17,19,25 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, копії якої надіслані сторонам. У добровільному порядку у визначений строк рішення суду боржником не виконано.

Пунктом. 18 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, державний виконавець вправі звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням суду.


Положенням ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» встановлено, що громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках якщо діють неврегульовані договірні зобов’язання або він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням – до виконання зобов’язань.

Пунктом 8 ст.19 Закону України «Про державну прикордонну службу України» встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, тимчасове обмеження у праві виїзду з України. Питання щодо обмеження вирішується судом

Приймаючи до уваги великий розмір заборгованості боржника та можливість у будь-який момент виїхати за межи України, що може ускладнити чи зробити неможливим проведення виконавчих дій по виконанню рішення суду без участі боржника.

На підставі викладеного і керуючись п. п. 2, 5 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», ОСОБА_4 Юстиції України від 06.06.2008 р. № 25-32/507 «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов’язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів», а також спільним ОСОБА_4 Юстиції України і Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.05.2008 р. № 25-32/463, № 25-53/47 «Щодо провадження єдиного порядку застосування державними виконавцями деяких норм чинного законодавства», ст. 377-1 ЦПК України, суд -


УХВАЛИВ:


Подання головного державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Судацького міського управління юстиції АР Крим про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України - задовольнити.

Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1, без вилучення паспорта, до надходження в Державну прикордонну службу України постанови про закінчення виконавчого провадження згідно п. 8 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження».

Копію ухвали направити для виконання до Адміністрації Державної прикордонної служби України (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 26).


Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії через Судацький міський суд АР Крим протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя                                                                                           Л. М. Морозова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація