Справа № 101/1982/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2013 року Алуштинський міський суд АР Крим
у складі: головуючого судді - Прищепа А.В.
при секретарі - Захарової Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Алушта цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою суду від 08 листопада 2013 року заочне рішення Алуштинського міського суду від 15 липня 2013 року було скасовано, та справа була призначена на новий розгляд.
Позивач ОСОБА_1 уточнивши свої позовні вимоги (а.с.71) пред’явив позов до відповідачки в якому просить стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 750 гривень, та доньки – ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі в розмірі 750 гривень, щомісячно, до повноліття дітей, починаючи з 12 вересня 2012 року з моменту розірвання шлюбу.
Свої вимоги мотивує ти що від спільного життя з відповідачкою вони мають неповнолітніх дітей, які знаходяться на його вихованні та утриманні, а відповідачка належної матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
Позивач у судове засідання позовні вимоги підтримав.
Представник відповідачки позовні вимоги не визнала, та надала свої заперечення стосовно позову у яких зауважила, що ОСОБА_5 розірвала шлюб з позивачем в 2012 році. Діти на даний час проживають з батьком, з яким у відповідачки неприязливі відносини, оскільки той не дає спільно проживати з дітьми в квартирі, у зв’язку з чим в Алуштинському міському суді розглядаються позови відносно спірного майна, та вселення відповідачки до будинку. Також зауважила, що відповідачка не позбавлена батьківських прав та не ухиляється від матеріальної допомоги дітям, постійно спілкується з ними та дає їм гроші на кармані розходи, якими вони розпоряджаються на власний розсуд.
Вислухавши думку сторін, розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши матеріали справи і всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав:
Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі в перод з 15.02.1997 року по 12.09.2012 року.
Рішенням Алуштинського міського суду від 12.09.2012 року шлюб між сторонами був розірваний.
Сторони мають неповнолітніх дітей: сина - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, доньку – ОСОБА_4 13.01.2002, про що свідчить свідоцтво про народження (а.с.4).
Діти мешкають з позивачем та знаходяться на його вихованні та утриманні про що свідчить акт обстеження житлових умов позивача (а.с.9).
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Судом встановлено, що відповідачка не має постійного місця роботи та постійного заробітку.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
У силу ст.. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.
Отже, суд вважає за можливе призначити відповідачці стягнення аліментів в твердій грошовій сумі по 750 гривень на кожну дитину, задовольнивши таким чином вимоги позивача.
Суд вважає, що встановлений розмір аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі по 750 гривень на кожну дитину щомісячно, не є менш 30% від прожиткового мінімуму.
Стосовно вимог позивача щодо стягнення аліментів за минулий період, а саме з моменту розірвання шлюбу з 12 вересня 21012 року суд вважає, що ці вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст. 191 Сімейного кодексу України - аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.
Позивачем суду не надано жодних доказів з цього приводу.
Відповідно до вимог ч. 3 ст.. 88 ЦПК України - якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Отже суд вважає, що оскільки позивач був звільнений від сплати судового збору при пред’явленні позову, тому з відповідачки підлягає стягненню судовий збір в доход держави в розмірі 214,60 гривень
Керуючись ст.ст.180,182,184 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 в твердій грошовій сумі в розмірі 750 (сімсот п’ятдесят) гривень, та доньки – ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 в твердій грошовій сумі в розмірі 750 (сімсот п’ятдесят) гривень, щомісячно починаючи з 23 квітня 2013 року до повноліття дітей.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення по справі в частині стягнення аліментів, у межах суми платежу за один місяць, допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.
Рішення підлягає негайному виконанню.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Алуштинський міський суд в порядку та строки передбачені ст..ст. 294-296 ЦПК України.
Суддя: