Судове рішення #33962418

Справа № 492/1857/13-ц


У К Р А Ї Н А

АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

___________________________________________________________________________


РІШЕННЯ

Іменем України


03 грудня 2013 року м. Арциз


Арцизький районний суд Одеської області у складі головуючого судді Крикуна М.П. при секретарі Богдан А.І.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Арцизі Одеської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,


встановив:


07.10.2013 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що зареєструвала шлюб з відповідачем по даній справі 01.03.1997 року у Теплицькій сільській раді Арцизького району Одеської області, про що у Книзі реєстрації шлюбів зроблений відповідний актовий запис за № 7. Спільне життя між позивачкою та відповідачем не склалося з причини взаємного непорозуміння. Від цього шлюбу у сторін є неповнолітні діти: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.

З урахуванням наведеного, зазначаючи, що подальше збереження сім'ї неможливо, ОСОБА_1 просить розірвати шлюб між нею та ОСОБА_2

Сторони в судове засідання не з'явилися.

03.12.2013 року від позивачки та відповідача до суду надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, що відповідає положенням ч. 2 ст. 158 ЦПК України, у зв'язку з чим в силу ч. 2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

При цьому відповідно до письмових заяв позивачка позовні вимоги підтримала, просила задовольнити позов у повному обсязі та після припинення шлюбу залишити за нею те ж саме прізвище - «ОСОБА_1». Відповідач позовні вимоги визнав та не заперечував проти розірвання шлюбу.

Суд, перевірив матеріали справи, вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спільне життя між сторонами не склалося з причини взаємного непорозуміння.

Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Як вбачається із свідоцтва про одруження, сторони дійсно перебувають у шлюбі, однак він носить формальний характер.

Сторони фактично припинили відносини як подружжя, відносин не підтримують.

Спору матеріального характеру, майнових заперечень один до одного у них немає. Між ними досягнута згода про місце проживання дітей.

У зв'язку з наведеним суд вважає, що подальше спільне проживання сторін та збереження їх шлюбу неможливо та шлюб між ними слід розірвати.

Відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Як вбачається із свідоцтва про одруження у зв'язку з реєстрацією шлюбу ОСОБА_1 змінила прізвище, у якої до шлюбу було прізвище «ОСОБА_1». Позивачка виявила бажання після припинення шлюбу іменуватися цим же прізвищем, що і зараз, а саме - «ОСОБА_1».

Відповідно до ч. 2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Суд також вважає за необхідне роз'яснити, що згідно абз. 2 ч. 3 ст. 115 СК України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Керуючись ч. 3 ст. 105, ст. ст. 110 - 115 СК України,

ст. ст. 10, 11, 60, 61, ч. 2 ст. 158, ч. 2 ст. 197, 209, 212, 214 - 215 ЦПК України, суд -


вирішив:


позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Шлюб, зареєстрований 01 березня 1997 року у Теплицькій сільській раді Арцизького району Одеської області, актовий запис № 7, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, які мають двох неповнолітніх дітей - розірвати.

Після припинення шлюбу залишити за ОСОБА_1 прізвище «ОСОБА_1».

Стягнути з ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 114 гривень 70 копійок.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Арцизького районного управління юстиції Одеської області для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюб.

Роз'яснити, що це рішення суду після набрання ним законної сили є документом, який засвідчує факт розірвання шлюбу.


Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Арцизький районний суд Одеської області шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.






Суддя

Арцизького районного суду М.П. Крикун


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація