2-1056/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 грудня 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді В.І. Кравця при секретарі Г.П. Карплюк розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Гайсин справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кущинецької сільської ради про встановлення факту набуття права власності на будинковолодіння та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , -
встановив:
15.11.2007 р. ОСОБА_1.3вернувся до суду з даним позовом , вказуючи, що з метою оформлення спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері ОСОБА_2 , йому необхідно встановити факт набуття матір'ю за життя права власності на будинковолодіння АДРЕСА_1 та визначити додатковий строк для прийняття спадщини .
В попередньому судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в позові.
Представник Кущинецької сільської ради вимоги позову вважав обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Заслухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання .
Відповідно до 4.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову .
Встановлено , що будинковолодіння АДРЕСА_1 набуте як майно колгоспного двору , членом якого за життя була ОСОБА_2 , правовстановлюючі документи, що засвідчують її право власності відсутні (а.с. 9). Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді будинковолодіння АДРЕСА_1, однак позивач - спадкоємець першої черги за законом не може реалізувати право на спадщину через відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно та пропущення в з'язку з важким матеріальним становищем строку для подання заяви про прийняття спадщини (а.с. 7, 8, 10).
Спірні правовідносини регулюються :
- ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;
-ст, 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановленні факти , від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення.
- ст. 1272 ЦК України за змістом якої: за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .
Оскільки будинковолодіння АДРЕСА_1 набуте як майно колгоспного двору, членом якого за життя була ОСОБА_2 , право власності на зазначене будинковолодіння не реєструвалося, причина пропуску спадкоємцем шестимісячного строку звернення з заявою про прийняття спадщини є поважною, то з метою захисту законних прав позивача на спадщину необхідно встановити факт набуття права власності за життя ОСОБА_2 на будинковолодіння АДРЕСА_1 та визначити ОСОБА_1. додатковий строк для прийняття спадщини тривалістю три місяці .
На підставі ст. ст. 328, 1272 ЦК України , ст. 256 ч.2 ЦПК України , керуючись ст. 209, 213 - 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задоволити повністю.
Встановити факт набуття права приватної власності ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Гнатівка Гайсинського району Вінницької області на будинковолодіння АДРЕСА_1
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.