Судове рішення #33952140


ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



12 листопада 2013 р. Справа № 804/13566/13-а

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конєвої С.О., розглянувши в порядку скороченого провадження у м. Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 8582, 72грн., -


ВСТАНОВИВ:


15.10.2013р. Управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області звернулося з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та просить стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області заборгованість по сплаті єдиного внеску за 2011, 2012 роки у сумі 8582,72 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований у позивача як платник єдиного внеску та згідно ст. 4,7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» особи, які обрали спрощену систему оподаткування повинен нараховувати суму єдиного внеску самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу. Згідно Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010р платникам, які зобов'язані здійснити доплату до мінімального страхового внеску, органами Управління Пенсійного фонду для узгодження надсилається повідомлення-розрахунок у якому зазначається сума такої доплати, які підлягають сплаті за результатами підприємницької діяльності, за квартал, календарний рік. Позивач порушив вищезазначені вимоги Закону в результаті чого відповідачеві було надіслано повідомлення-розрахунок від 01.08.2013 р. про наявність заборгованості за 2011-2012 роки в сумі 8582,72 грн., яка не сплачена відповідачем, а тому позивач просить стягнути цю заборгованість у відповідача в судовому порядку.

Ухвалою суду від 17.10.2013р. відповідачу було запропоновано у строк до 12.11.2013р. надати до суду заперечення на позов та докази в обґрунтування заперечень.

Відповідач у встановлений судом строк не надав до суду ні заперечень на позов, ні заяви про визнання позову, про відкриття провадження у цій справі та її розгляд у скороченому провадженні повідомлений належним чином у відповідності до ч. 11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.(а.с.20).

У відповідності до вимог ч. 11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адресу повістки надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Згідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх у сукупності, суд находить підстави достатніми для задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області з 06.12.2010 р. та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підтверджується довідкою про взяття на облік від 28.10.2013р.(а.с. 10, 15-17).

Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначений Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-УІ від 08.07.2010р., який набрав чинності з 01.01.2011р. та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010р.,яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10. 2010 року за № 994/18289.

Відповідно до зазначених нормативно-правових актів на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Статтями 4, 9 Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010р. та пунктом 4.3 наведеної вище Інструкції № 21-5 встановлено, що фізичні особи-підприємці, підприємства, установи й організації, інші юридичні особи утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання проводять щомісячне обчислення єдиного внеску на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок. Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платником шляхом перерахування безготівкових коштів з його банківського рахунку не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно пункту 4.6 Інструкції № 21-5 встановлено обчислення і строки сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Зазначена категорія платників самостійно обчислює для себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, суму єдиного внеску, яка не може бути менше мінімального страхового внеску за кожну особу на місяць. Платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний рік.

Також, згідно вищезазначеної інструкції № 21-5 платникам, які зобов'язані здійснити доплату до мінімального страхового внеску органом Пенсійного фонду для узгодження надсилається повідомлення-розрахунок, у якому зазначається розрахунок сум такої доплати, які підлягають сплаті за результатами підприємницької діяльності за квартал, календарний рік.

Так, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області на адресу відповідача були надіслані розрахунки за 2011 р. на суму 4010,30 грн. та за 2012 р. на суму 4572,42 грн., які не були сплачені відповідачем у встановлені законом строки.

Згідно наявного в матеріалах справи розрахунку суми боргу станом на 19.08.2013 р. - заборгованість за 2011 р., 2012 р. - становить 8582,72 грн. (а.с. 9)

Сума єдиного внеску не сплачена у строки, встановлені вищевказаним Законом визнається недоїмкою у відповідності до ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010р.

У відповідності до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (у редакції станом на 01.08.2013р.) територіальний орган Пенсійного фонду у порядку та у строки визначені Пенсійним фондом надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. У разі, якщо платник єдиного внеску протягом 10 днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначену у ній суму недоїмки, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, зазначеному законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

Так, позивачем було винесено вимогу про сплату боргу № Ф-296 від 01.08.2013р. на суму 8582, 72грн., яка була направлена та вручена 06.08.2013 р. відповідачу, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням (а.с. 5, 8).

Вказана вимога відповідачем не була виконана та сума боргу у розмірі 8582,72 грн. не сплачена.

Згідно абз. 7 ч. 4 ст. 25 вказаного Закону ( у редакції станом на 01.08.2013 р.) територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідач у встановлений судом термін письмових заперечень на позов не надав, доказів погашення заборгованості по сплаті єдиного внеску у встановлені законом строки в сумі 8582,72 грн. також суду не надано.

Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку про те, що факт порушення відповідачем вимог діючого законодавства доведений, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2-10, 11, 12, 71, 86, 94, 122, 160, 161, 162, 163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -


ПОСТАНОВИВ:


Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 8582, 72грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Жовтих Водах Дніпропетровської області (52206, м. Жовті Води, вул. Паркова, 8, код ОКПО 24604139 р/р 37195104000420, УДКСУ в м. Жовті Води Дніпропетровської області, МФО 805012) - заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011р., 2012р. в загальній сумі 8582, 72грн.( вісім тисяч п'ятсот вісімдесят дві гривні 72 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги у порядку та у строки, встановлені ст.183-2, ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили у порядку та у строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя С.О. Конєва


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація