Справа № 344/8344/13-ц
Провадження № 22ц/779/3187/2013
Категорія 27
Головуючий у І інстанції Ковалюк І.П.
Суддя-доповідач Меленко О.Є.
УХВАЛА
06 грудня 2013 року м. Івано-Франківськ
Суддя апеляційного суду Івано-Франківської області Меленко О.Є., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Івано-Франківського міського суду від 01 червня 2013 року,-
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Івано-Франківського міського суду від 01 червня 2013 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ПАТ «Фольксбанк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог Національний Банк України, ОСОБА_4 про визнання іпотечного договору №4172 від 18.12.2007 року, укладеного сторонами, відповідно за зобов'язаннями кредитного договору №KF19 від 18.12.2007 року - недійсним.
На дану ухвалу ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом правил підсудності при відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з матеріалами справи, вважаю, що апеляційна скарга ОСОБА_2 на ухвалу Івано-Франківського міського суду від 01 червня 2013 року, не може бути прийнята до розгляду в апеляційній інстанції, а справа підлягає поверненню до суду першої інстанції з таких підстав.
Окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції виключний перелік яких містить в ч. 1 ст. 293 ЦПК України. Зокрема в п. 5 ч.1 ст. 293 ЦПК України визначено, що оскарження ухвали суду про відкриття провадження у справі окремо від рішення суду можливо виключно з недотримання правил підсудності .
Зі змісту апеляційної скарги ОСОБА_2 вбачається, що апелянт всупереч вимог ст. 293 ЦПК України оскаржує ухвалу посилаючись не на порушення судом при відкритті провадження правил підсудності, а у зв'язку з неправильним на її думку визначенням судом сторони позивача у справі.
Таким чином, доводи, які зазначені ОСОБА_2 в апеляційній скарзі відповідно до вимог процесуального закону не можуть бути підставами для перегляду оскаржуваної ухвали.
Згідно ч.2 ст.293 ЦПК України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 293, 297 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и л а:
Справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Івано-Франківського міського суду від 01 червня 2013 року повернути в суд першої інстанції для виконання вимог частини 2 статті 293 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і у касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя О.Є. Меленко