У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
м. Вінниця
17 жовтня 2013 р. Справа № 802/4261/13-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Крапівницька Наталя Леонідівна, перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України
за позовною заявою ОСОБА_1
до Територіальної Державної інспекції з питань праці у Вінницькій області
про визнання незаконною і скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 02 жовтня 2013 року № 02-01-16/778-61,
В С Т А Н О В И В :
У заяві позивач просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 02 жовтня 2013 року № 02-01-16/778-61, яку винесено посадовою особою Територіальної Державної інспекції з питань праці у Вінницькій області, згідно якої, ОСОБА_1 піддано штрафу в сумі 860 грн.
Дослідивши подані матеріали, вважаю що в даному випадку слід повернути позивачеві позовну заяву із додатками, з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пункт 3 частини 3 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.
А згідно п. 2. ч. 1 ст. 18 КАС України (Предметна підсудність адміністративних справ), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: 1) постанову адміністративної комісії - у виконавчий комітет відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом; 2) рішення виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради - у відповідну раду або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом; 3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом. Постанову про одночасне накладення основного і додаткового адміністративних стягнень може бути оскаржено за вибором особи, щодо якої її винесено, чи потерпілого в порядку, встановленому для оскарження основного або додаткового стягнення.
А тому, вважаю, що з даними позовними вимогами необхідно звернутись до загального суду за Вашим вибором, а саме, по місцю проживання - Вінницького районного суду або по місцю складання протоколу про адміністративне правопорушення - Вінницького міського суду.
Керуючись п. 3 ч.3 ст.17, п. 2. ч. 1 ст. 18, п.6 ч.1 ст.108 КАС України, ст. ст. 160,165, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачеві ОСОБА_1.
Копію ухвали направити ОСОБА_1
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вінницький окружний адміністративний, суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня її проголошення апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Суддя Крапівницька Наталя Леонідівна
Копія вірна
Суддя