Судове рішення #339423
Справа № 22ц/1651

Справа № 22ц/1651                                                                                                   Головуючий в суді 1ї інст. Гансецька І.А.

Категорія 42                                                                                                              Доповідач Худяков A.M.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23"  листопада  2006 року

Апеляційний  суд  Житомирської  області  у  складі: головуючого:   Худякова  A.M.,

суддів:   Плотіциної  Н.А.,   Ткаченко  В.Л.,

при  секретарі  -  Прищепі  О.А.,

за  участю  сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання членом сім'ї наймача та визнання права на  користування  жилим  приміщенням, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 13 червня 2006 року,

ВСТАНОВИВ:

В квітні 2006 року ОСОБА_1. звернувся до суду із вказаним позовом. Свої вимоги обґрунтовував тим, що 1 січня 2005 року зі згоди своїх батьків він поселився в квартиру АДРЕСА_1, наймачем якої є його батько ОСОБА_2. Посилаючись на те, що він як член сім'ї наймача користується правами і несе обов'язки, передбачені житловим кодексом, позивач просив визнати його членом сім'ї наймача  та  право  на  користування  вказаною  квартирою.

Рішенням Корольовського районного суду м.Житомира від 13  червня  2006  року  в  задоволені  позову  відмовлено.

У апеляційній скарзі ОСОБА_1. порушує питання про скасування постановленого по справі рішення та ухвалення нового, яким задовольнити позов, посилаючись на невідпо­відність  висновків  суду  обставинам  справи.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що скарга не підлягає  задоволенню  з  таких  підстав.

Статтею 64 ЖК України передбачено, що члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Відповідно до ст.65 ЖК України наймач вправі в установленному порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення  свою  дружину,   дітей,   батьків,   а  також  інших  осіб.

 

ОСОБА_2    є   наймачем спірної      квартири      АДРЕСА_1.    Позивач   є   його   рідним  сином   і   зареєстрований   за адресою:       АДРЕСА_2(а.с.36).

Відповідно до ст.60 ЦПК України обов'язок доведення обставин, на які сторона посилається як на підставу своїх вимог,   лежить  на  останній.

Вирішуючи спір, суд виходив з тих доказів, які надали сторони.

Згідно рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради N 321 від 12.05.2005 року ОСОБА_1 відмовлено у реєстрації в спірній квартирі в зв'язку з відсутністю згоди наймача   (а.с.13) .

Судом встановлено, що ОСОБА_1. в січні 2005 року разом з сім'єю вселився до спірної квартири без дозволу наймача. За невеликий термін часу позивач і відповідач не вели спільного господарства, окремо харчувались і мали окремий бюджет.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції правильно виходив з того, що підстави для задоволення позову відсутні, оскільки позивач не надав суду доказів, які б спростовували  вказані  обставини.

Як видно з матеріалів справи, суд об'єктивно оцінив зібрані по справі докази (у тому числі і покази свідків), дав їм  правильну  правову  оцінку  і  ухвалив  обґрунтоване  рішення.

Рішення суду відповідає обставинам справи та вимогам закону, підстав для його скасування апеляційний суд не знаходить.

Керуючись ст.ст.304,307,308,314, 315 ЦПК України, апеляційний  суд  -

УХВАЛИВ:

Апеляційну       скаргу      ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 13 червня  2006  року  залишити  без  зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України на  протязі  двох  місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація