Справ № 108/2416/13-к
В И Р О К
іменем України
01 листопада 2013р. смт. Кіровське
Кіровський районний суд Автономної Республіки Крим
в складі
головуючого: судді Чулуп О.С.
при секретарі: Ісмаіловій З.З.,
з участю прокурора: Абдуллаєва С.Е.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кіровське Кіровського району АР Крим кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина ОСОБА_2 освіта повна середня загальна, не одруженого, не працює,проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше судимого 14.03.2005р. Севєтським районним судом АР Крим за ч.1 ст.309 КК України до 1 року 6 місяців обмеження волі; 15.10.2007р. Кіровським районним судом АР Крим за ч.1ст.122,ч.2ст.309,70 КК України до 2 років позбавлення волі, звільнився 25.08.2009р. за відбуттям строку покарання; 26.05.2010р. Керченським міським судом АР Крим за ч.2ст.309 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі; 22.07.2010р. Кіровським районним судом АР Крим за ст.395, ч.4 ст.70 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільнився 24.09.2013р. за відбуттям строку покарання;
в скоєнні злочину, передбаченого ст.395 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 будучи раніше судимим 22 липня 2010 року Кіровським районним судом АР Крим за ст.395, ч.4 ст. 70 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений із Суходільської виправної колонії УДПтСУ в Луганській області № 36 за відбуттям терміну покарання 24 вересня 2013 року.
Рішенням Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 06.08.2013р. встановлено відносно ОСОБА_1 адміністративний нагляд строком на 1 рік з обмеженнями, згідно яких йому було заборонено: виходити з дому з 20 годин до 4 годин без письмової згоди органів внутрішніх справ за місцем проживання; перебування в ресторанах, кафе, барах, магазинах; виїзд в особистих цілях за межі населеного пункту місця проживання без письмової згоди керівництва органів внутрішніх справ за місцем проживання; ОСОБА_1 також зобов`язано з`являтися для реєстрації в органи внутрішніх справ за місцем проживання два рази на місяць.
24 вересня 2013 року в день звільнення ОСОБА_1 з місць позбавлення волі, працівниками Суходільської виправної колонії УДПтСУ в Луганській області (36) було оголошено ухвалу про встановлення відносно нього адміністративного нагляду, про що було складено довідку про оголошення особі, яка звільняється з місць позбавлення волі, постанови суду про встановлення щодо неї адміністративного нагляду. Згідно вказаної довідки ОСОБА_1 був повідомлений про те, що він зобов`язаний прибути та реєструватися в Кіровському РВ ГУ МВС України в АР Крим не пізніше 27 вересня 2013 року, а також попереджений про кримінальну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду і несвоєчасне прибуття до вибраного місця проживання і реєстрації в органах внутрішніх справ.
Однак, ОСОБА_1 звільнившись з місць позбавлення волі, у встановлений термін без поважних причин не прибув до обраного місця проживання та не зареєструвався в Кіровському РВ ГУ МВС України в АР Крим.
ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом з 27 вересня 2013 року по 09 жовтня 2013 року, з метою ухилення від адміністративного нагляду при звільненні з місць позбавлення волі, надав адресу проживання, яка не відповідає дійсності, прибув на іншу адресу проживання, порушивши встановлені відносно нього обмеження.
ОСОБА_1 порушуючи вимоги п.«а» ст.9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» з метою ухилення від адміністративного нагляду не прибув у визначений строк до обраного місця проживання та не зареєструвався в органах внутрішніх справ.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ст.395 КК України, визнав повністю, і по суті пояснив суду, що він в 2010 році був засуджений Кіровським районним судом АР Крим за ст.395 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, відбув покарання в Суходольській виправній колонії, та звільнився за закінченням відбуття строку покарання 24.09.2013р. При звільненні з колонії він вказав адресу того місця проживання, куди він прибуде після звільнення – с.Трудолюбівка Кіровського району АР Крим, де проживають його родичі. При звільненні з колонії йому також оголосили рішення суду про встановлення відносно нього адміністративного арешту та роз’яснили про необхідність реєстрації після прибуття до місця проживання в Кіровському райвідділі міліції. ОСОБА_1 пояснив також, що коли він прибув для проживання до с.Трудолюбівка, то з’ясувалося, що він там проживати не може, а тому він знайшов інше житло – в с.Урожайне Совєтського району АР Крим. Через деякий час йому подзвонили його родичі з с.Трудолюбівка Кіровського району АР Крим та повідомили, що його розшукував дільничний інспектор міліції.Проте він до Кіровського райвідділу міліції відразу не поїхав, а прибув туди лише через два тижні. В скоєному розкаюється.
Вина обвинуваченого ОСОБА_1 у скоєнні злочину, передбаченого ст.395 КК України, крім визнання обвинуваченим своєї вини, підтверджується й іншими доказами, зібраними по справі, достовірність і правильність яких обвинуваченим не оспорюється, а саме:
- ухвалою Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 16.08.2013р. згідно якої до ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_4, застосовано адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями: заборонено виходити з дому з 20 годин до 4 годин без письмової згоди органів внутрішніх справ за місцем проживання; заборонено перебування в ресторанах, кафе, барах, магазинах; заборонено виїзд в особистих цілях за межі населеного пункту місця проживання без письмої згоду керівництва органів внутрішніх справ за місцем проживання; зобов`язано ОСОБА_1 з`являтися для реєстрації в органи внутрішніх справ за місцем проживання два рази на місяць(а.с.28);
- довідкою Суходольської виправній колонії № 36 згідно якої керівником виправної установи обвинуваченому ОСОБА_1 у день звільнення 24.09.2013р. оголошено постанову про встановлення відносно нього адміністративного нагляду та оголошено обов’язок прибути та зареєструватися в Кіровському РВ ГУ МВС України в АР Крим не пізніше 27.09.2013р. і попереджено його про кримінальну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду.(а.с.31).
Вина ОСОБА_1 в скоєнні злочину, передбаченого ст.395 КК України, крім визнання обвинуваченим своєї вини, підтверджується і іншими доказами, зібраними у справі, як то показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, іншими письмовими доказами у справі, які в судовому засіданні не досліджувалися, оскільки проти цього не заперечували учасники судового розгляду справи. Фактичні обставини справи ніким з учасників судового розгляду не оспорювалися, тому у суду немає сумнівів в добровільності і істинності їх позиції у справі.
Оцінюючи в сукупності добуті в процесі судового слідства докази суд приходить до переконання, що дії обвинуваченого ОСОБА_1 кваліфіковані правильно за ст.395 КК України як неприбуття без поважних причин у визначений строк до обраного місця проживання особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд у разі звільнення з місць позбавлення волі.
Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_1, суд враховує пом'якшуючі обставини – визнання своєї вини, розкаяння, обставинами, що обтяжують вину суд визнає рецидив злочину. Разом з тим суд враховує особу обвинуваченого, який за місцем проживання характеризується задовільно, раніше судимий.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.370,373,374 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст.395 КК України, і призначити йому покарання – 3 (три) місяці арешту.
Обрати відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, взявши під варту в залі суду.
Строк відбуття покарання рахувати з 01.11.2013р., зарахувавши час перебування під вартою в строк призначеного судом покарання.
Вирок може бути оскаржений в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Кіровський районний суд АР Крим протягом тридцяти днів з дня проголошення, а обвинуваченим з моменту вручення йому копії вироку.
Суддя