04.12.2013 Справа № 435/6570/13-к
УХВАЛА
іменем України
04 грудня 2013 року місто Луганськ
Жовтневий районний суд м.Луганська у складі:
головуючого - судді Селинного М.С.
при секретарі - Книшові О.С.
за участю прокурора - Моргун О.В.
адвоката - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Луганську кримінальне провадження № 12013030030000873 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
До судового засідання обвинувачений ОСОБА_2 направив письмове клопотання про відвід захисника ОСОБА_1, яке мотивовано тим, що захисник порушує свої обов'язки по захисту обвинуваченого, без зазначення в чому конкретно це полягає.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 підтримав своє клопотання.
Адвокат ОСОБА_1 вважав можливим вирішити клопотання на розсуд суду.
Прокурор Моргун О.В. вважала, що передбачені законом підстави для відводу відсутні.
Суд, заслухавши доводи обвинуваченого ОСОБА_2, думку захисника, прокурора, вивчивши матеріали кримінального провадження, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.78 КПК України захисником не має права бути особа, яка брала участь у цьому ж кримінальному провадженні як слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач, експерт, спеціаліст, перекладач.
Згідно ч.2 ст.78 КПК України особа не має права брати участь у цьому кримінальному провадженні як захисник також у випадках: 1) якщо вона у цьому провадженні надає або раніше надавала правову допомогу особі, інтереси якої суперечать інтересам особи, яка звернулася з проханням про надання правової допомоги; 2) зупинення або припинення права на зайнятя адвокатською діяльністю в порядку, передбаченому законом; 3) якщо вона є близьким родичем або членом сім'ї слідчого, прокурора, потерпілого або будь-кого із складу суду.
Згідно вимог ст.80 КПК України, заяви про відвід можуть бути заявлені як під час досудового розслідування, так і під час судового провадження. Заяви про відвід під час досудового розслідування подаються одразу після встановлення підстав для такого відводу. Заяви про відвід під час судового провадження подаються до початку судового розгляду. Подання заяви про відвід після початку судового розгляду допускається лише у випадках, якщо підстава для відводу стала відома після початку судового розгляду. Відвід повинен бути вмотивованим.
Таким чином, у зазначеній нормі закону визначено, що відвід повинен бути вмотивованим, тобто має містити вказівку на підстави, що зумовлюють його наявність. Особа, що заявила відвід повинна викласти відомі їй обставини, з якими вона пов'язує усунення захисника від участі у судовому провадженні.
В даному випадку, обвинуваченим ОСОБА_2 не наведено та судом не було встановлено обставин, які б об'єктивно свідчили про наявність підстав, передбачених ст.78 КПК України для відводу захиснику, у зв'язку з чим заява про відвід задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного,керуючись ст.ст.78,80,81,392 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 про відвід захисника ОСОБА_1 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.С.Селинний