Справа № 101/3288/13-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2013 року Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ізотенка Д.О., при секретарі Баєвій Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що 11 червня 2011 року вона уклала шлюб з відповідачем, від якого мають доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивач вказує, що не зважаючи на народження двох дітей спільне життя з відповідачем не склалось через різні погляди на сімейне життя.
Так, близько 8 місяців як позивачка пішла з сім'ї і на сьогоднішній день проживає окремо від відповідача у іншому місті, діти проживають разом із матір'ю. З вказаного часу шлюбні відносини між сторонами були фактично припинені.
На даний момент ведення між сторонами спільного господарства та сумісне проживання припинено, та за глибоким переконанням позивачки подальшого сенсу підтримувати сімейні відносини немає, тому просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем.
В судове засідання сторони не з'явились. Позивачка надала заяву в якій просить суд розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.39).
Відповідач до суду не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином.
В судове засідання призначене на 16.10.2013 року був сповіщений під розпис (а.с. 28) Судові повістки про виклик на 18.11.2013 року та 03.12.2013 року було направлено за зареєстрованим місцем проживання відповідача, згідно адресної довідки та повернуті за закінченням терміну зберігання.
Стаття 6 Закону України від 11.12.2003 року № 1382-IV "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" встановлює що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Відповідно до приписів ч. 3 п. 5 ст. 74 ЦПК у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за зареєстрованим місцем проживання, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За вищевикладених обставин суд вважає що відповідачі сповіщений належним чином, в порядку ч. 3 п. 5 ст. 74 ЦПК України.
Ухвалою суду від 03.12.2013 року вирішено цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, розглядати у відсутності відповідача в заочному порядку.
Дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
11 червня 2011 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали шлюб, про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу серії НОМЕР_1, видане 11 червня 2011 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Алуштинського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим в Книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис № 96 (а.с.17).
Від спільного життя подружжя має доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 видане 18 жовтня 2011 року Бабушкінським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.8). Сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, про що свідчить свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 видане 06 листопада 2012 року Бабушкінським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.9).
16 серпня 2013 року подружжю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 судом надавався строк для примирення два місяця до 16 жовтня 2013 року (а.с.27).
Станом на 03 грудня 2013 року примирення між сторонами не відбулось.
Згідно ст. 112 ч. 2 Сімейного Кодексу суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам однієї з них.
Дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що формальне збереження шлюбу, за умови фактичної відсутності спільного проживання подружжя протягом тривалого часу, їх проживання у різних містах, не досягнення ними примирення у встановлений судом строк, не відповідає інтересам позивача.
Одночасно суд вирішує питання про судові витрати відповідно до статті 88 ЦПК України, відповідно до якої стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Керуючись статтями 110-112 Сімейного Кодексу України, статтями 10, 60, 88, 209, 213-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 11 червня 2011 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Алуштинського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим в Книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис № 96 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати на судовий збір у сумі 114 гривень 70 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду АРК через Алуштинський міський суд у строки та в порядку згідно статей 294, 296 ЦПК України.
Суддя Алуштинського
міського суду Д.О. Ізотенко