Судове рішення #33881793


Справа № 362/5839/13-ц

Провадження № 2/362/2468/13

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


27.11.2013 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого - судді Жука М.В.,

при секретарі Кострубіцькій Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Василькові Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

У жовтні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеною позовною заявою.

Зазначаючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_2

Оскільки, позивачка є єдиним спадкоємцем за законом першої черги на майно померлого, у встановлений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не звернулась, оскільки перебувала за кордоном, а також хворіла, нотаріальною конторою відмолено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з пропущенням строку для прийняття спадщини, ОСОБА_1 просить суд встановити їй строк, достатній для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2

У судове засідання позивачка не з'явилась, подавши заяву про розгляд справи без її участі в якій зазначає, що позовні вимоги підтримує повністю, просить суд позов задовольнити та не стягувати судові витрати з відповідача.

Відповідач у судове засідання не з'явився, подавши заяву про розгляд справи без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 (а.с. 3).

23 серпня 2013 року ОСОБА_1 звернулась до Васильківської районної державної нотаріальної контори Київської області із заявою про прийняття спадщини після смерті свого батька ОСОБА_2 (а.с. 26).

Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 23 серпня 2013 року № 1789/02-31 позивачці відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки ОСОБА_1 пропустила встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадини (а.с. 10).

ОСОБА_1 є рідною дочкою спадкодавця - ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 від 3 грудня 1957 року та свідоцтвом про одруження НОМЕР_3 від 12 листопада 2004 року (а.с. 5,6).

Станом на 23 серпня 2013 року спадкові справи відносно майна померлого ОСОБА_2 не заводились, свідоцтва про право на спадщину не видавались, що підтверджується витягом зі спадкового реєстру (а.с. 26-28).

Як вбачається з копії закордонного паспорту ОСОБА_1 (а.с. 16,16а) та історією хвороби ОСОБА_1 № 160/13 сформованої центром «Гама-ніж» м. Москва (а.с. 17), строк на прийняття спадщини вона пропустила внаслідок перебування за кордоном з метою лікування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Частинами 1 та 3 ст. 1272 ЦК України встановлено, що якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як роз'яснено у п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування " особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом.

Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Оскільки наведені позивачкою причини пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 є поважними, суд дійшов висновку про задоволення позову та визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 3, 4, 8, 10, 11, 15, 57, 58, 60, 61, 209, 212-215, 223 ЦПК України, ст. ст., 1270, 1272 ЦК України, суд -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, терміном у три місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація