Справа №22-1274ас Головуючий 1 інстанції Радченко Л .А.
Категорія - 26 Доповідач Лісовий О.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 жовтня 2007 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
Головуючого - Резнікової Л.В. Суддів - Алексеева А.В., Лісового О.О.
При секретарі - Андрусішиної М.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 18 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Донецького обласного військового комісаріату про перерахунок призначеної пенсій, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 18 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Донецького обласного військового комісаріату про перерахунок призначеної пенсій відмовлено.
В апеляційній скарзі на постанову суду ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду та ухвалити нову постанову по справі, якою задовольнити його позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на те, що висновки суду не грунтуються на вимогах закону.
Судом 1 інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства оборони України, був звільнений з дійсної військової служби у 1994 році і в цьому ж році йому була призначена пенсія за вислугу років.
В період часу з 1995 року по 2003 рік були прийняти ряд нормативних актів, якими передбачено запровадження військовослужбовцям нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій. Позивач звернувся до Донецького обласного військового комісаріату з вимогою відповідно до прийнятих нормативно-правових актів перерахувати йому пенсію за період з 1 жовтня 1996 року по 31 грудня 2004 року, а також визнати право на доплату пенсії за 2005 рік. Відповідачем було відмовлено у задоволенні вимог про перерахування пенсій, оскільки додатково введені надбавки до грошового утримання не розповсюджуються на військовослужбовців, яки вийшли на пенсію до часу прийняття нормативно-правових актів, на підставі який вони були введені.
Судова колегія, заслухавши доповідача, представника відповідача, перевіривши матеріали адміністративної справи, вважає, що апеляція не підлягає задоволенню, а постанова суду підлягає залишенню без зміни, з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом правильно встановлено, що позивач є пенсіонером Міністерства оборони України, йому була призначена пенсія за вислугу років.
Також судом правильно встановлено, що під час проходження служби позивач не одержував надбавок та премії відповідно до вищевказаних нормативних актів.
Суд першої інстанції також прийшов до правильного висновку про те, що відповідно до ч.3 ст. 43 Закону від 9 квітня 1992 р. N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" (у редакції яка діяла до 1 січня 2005 року) та п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 p. N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, вшськовдслужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; відсоткової надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавка за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). При цьому розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останніх календарних місяці служби поспіль перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби поспіль протягом усієї служби перед зверненням за пенсією, незалежно від наявних перерв у службі.
З наведеного випливає, що щомісячні надбавки та премії, запроваджена вищенаведеними нормативними актами, належать до додаткових видів грошового забезпечення і враховується при нарахуванні пенсії особам, які отримували її під час проходження служби й звільнені після її запровадження.
Позивач під час проходження служби цієї вказані надбавки та премії не отримував, а тому дія вищезазначених Указів та інших нормативних актів на нього не поширюється.
Відповідно до п. 7 постанови Пленуму Верховного суду України від 15 квітня 2005 року №4 „Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", зміни до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", набули чинності з 1 січня 2005 року та не мають зворотної сили, а тому вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням запровадження після звільнення зі служби нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за минулий час, тобто до 1 січня 2005 року, задоволенню не підлягають.
Рішенням Конституційного Суду України від 14 червня 2007 року №3-рп визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), перше речення пункту 2 розділу II „Прикінцеві положення" Закону України „Про внесення змін до статті 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15 червня 2004 року №1769-1V: „Встановити, що особи, яким раніше призначено пенсії відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", мають право на перерахунок пенсій з урахуванням положень цього Закону та виплату 50 відсотків перерахованої пенсії з 1 січня 2005 року, а з 1 січня 2006 року - 100 відсотків перерахованої пенсії"".
За таких підстав апеляційний суд не погодиться з доводами апеляційної скарги про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та вважає що суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновку щодо відмови у задоволенні позовних вимог.
Зважаючи на вишевикладене, відповідно до вимог ст. 200 КАС України, апеляційний суд залишає апеляційну скаргу позивача без задоволення, а постанову суду без змін, як ухвалену з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись вимогами ст.. ст.. 198, 200, 205, 206 КАС України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 18 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Донецького обласного військового комісаріату про перерахунок призначеної пенсій залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили, або з дня складення ухвали в повному обсязі.