Судове рішення #3387983
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ЧЕРКАСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Справа №22ц-2288-2007р.                                        Головуючий по 1 інстанції

Категорія на ухвалу                                                    Токова С. Є.

Доповідач        в        апеляційній інстанції Василенко Л.І.

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2007 р.   Судова палата в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючого                             Храпка В.Д.

суддів                                         Василенко Л.І. Сіренка Ю.В.

при секретарі                            Авласовій М. Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Соснівського районного суду м.  Черкаси від 12 липня 2007 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби Соснівського відділу Черкаського міського управління юстиції,  третя особа ОСОБА_2 про визначення розміру заборгованості,

 

встановила:

 

02.07.2007 р. ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Державної виконавчої служби Соснівського відділу Черкаського міського управління юстиції,  третя особа ОСОБА_2  про визначення розміру заборгованості. Вказав,  що 17.11.1997 р. Соснівським районним судом м.  Черкаси було винесено рішення про стягнення з нього аліментів на користь ОСОБА_2  на утримання дочки ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно починаючи з 12.11.1997 р. до повноліття дочки. Виконавчий лист на виконання до ДВС Соснівського району м.  Черкаси надійшов 17.02.1999 р. Про існування вказаного рішення суду він дізнався лише у 2005 році. Офіційну вимогу державного виконавця отримав 28.02.2007 р.,  в ній його було зобов'язано до 05.03.2007 р. надати державному виконавцю підтверджуючі документи про сплату частини заборгованості по аліментам в сумі 3685, 85 грн.на користь ОСОБА_2

Він звернувся до державного виконавця з заявою надати довідку розрахунку заборгованості по аліментам.  02.03.2007 р. він отримав витребувану довідку,  в якій

 

2

було вказано,  що заборгованість по аліментах за період з 01.03.1998 р. по 28.02.2007 р. становить 16685, 85 грн.

З визначеним розміром заборгованості він погоджується,  у зв'язку з чим просив суд визначити розмір заборгованості за період з 01.03.1998 р. по 28.02.2007 р. в сумі 2640, 96 грн.

Ухвалою судді Соснівського районного суду м.  Черкаси від 12 липня 2007 р. у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби Соснівського відділу Черкаського міського управління юстиції про визначення розміру заборгованості відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду,  як постановлену з порушенням норм процесуального права скасувати та передати питання на розгляд до суду першої інстанції.

Судова колегія,  заслухавши доповідь судді - доповідача,  пояснення представника ОСОБА_1 - ОСОБА_4 ,  перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги,  вважає за необхідне її задовольнити,  виходячи з наступного.

Відмовляючи ОСОБА_1 у відкритті провадження у цивільній справі суддя виходив з того,  що вказана заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства,  так як позивач оскаржує дії ДВС щодо підрахунку заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини,  що свідчить про існування спору адміністративної юрисдикції.

Однак погодитись з таким висновком районного суду не можна,  оскільки суд не правильно застосував норми процесуального права.

Судова колегія вважає,  що у зв'язку з вказаними порушеннями ухвала суду підлягає скасуванню з направленням справи до районного суду для вирішення питання про прийняття позовної заяви до розгляду,  з наступних підстав.

Статтею 15 ЦПК України визначено,  що в порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених,  невизнаних або оспорюваних прав,  свобод чи інтересів,  що виникають із цивільних,  сімейних правовідносин,  крім випадків,  коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно з правилами  ст.  383 ЦПК України,  розділу сьомого,  який регулює судовий контроль за виконанням судових рішень,  учасники виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою,  якщо вважають що рішенням,  дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення,  ухваленого відповідно до цього Кодексу,  порушено їх права чи свободи.

При цьому у відповідності до змісту ч. 4  ст.  195 СК України та  ст.  74 ч. 5 ЗУ «Про виконавче провадження» розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем,  а у разі спору питання про розмір такої заборгованості вирішується за заявою заінтересованої особи судом у порядку,  встановленому законом.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 в процесі виконання рішення суду,  яким з нього стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини,  звернувся до суду з позовом про визначення розміру заборгованості по аліментах,  вказавши,  що не погоджується з розміром визначеним державним виконавцем та при цьому просив суд визначити розмір заборгованості за період з 01.03.1998 р. по 28.02.2007 р.

Таким чином предметом спору є розмір аліментів,  які стягуються за рішенням суду постановленого у цивільній справі,  що в свою чергу виключає його розгляд у порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин враховуючи наведені вимоги закону судова колегія приходить до висновку,  що ухвала суду постановлена з порушенням норм процесуального права,  які у відповідності до ч. 1 п.3  ст. 312 ЦПК України є безумовною підставою для її скасування.

 

з

Керуючись  ст.  ст.  304,  307,  312,  313,  314,  315,  317, 319 ЦПК України,  судова колегія,

 

ухвалила:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Соснівського районного суду м.  Черкаси від 12 липня 2007 р. скасувати.

Справу скерувати до Соснівського районного суду м.  Черкаси для вирішення питання про прийняття позовної заяви.

Ухвала   набирає                 законної сили з моменту проголошення,  але може бути

оскаржене в касаційному порядку протягом двох місяців до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація