Судове рішення #3387746
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22ц-2254/2007 р.                                                    Головуючий по 1 інстанції

Категорія: 5                                                                               Демчик Р.В.

Доповідач   в   апеляційній

інстанції

Демченко В.А.

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 грудня 2007 року

Колегія суддів Судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

Головуючого :       Захарової А.Ф.

Суддів :                             Демченка В.А.,  Скіця М. І.

при секретарі:        Бурдуковій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну      „ скаргу ОСОБА_1 на рішення Смілянського міськрайонного суду від 15 жовтня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням та стягнення моральної шкоди ,  -

 

встановила:

 

У червні 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням та стягнення моральної шкоди ,  посилаючись в заяві на те ,  що відповідач ,  самовільно ,  без виготовлення архітектурної документації та погодження з відповідними службами ,  побудувала господарські споруди ,  в яких утримує домашню птицю ,  і чим перешкоджає користуватись

 

2

позивачці жилим приміщенням . У зв'язку з цим ,  позивачка просила суд усунути перешкоди у користуванні жилим приміщенням шляхом перенесення господарських споруд на відстань ,  яка відповідає протипожежним та санітарним нормам ,  та стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 4000 гривень . 

На неодноразові звернення до відповідача з цього приводу ,  останній реагував зневажливо ,  ігнорував вимоги позивачки ,  і тому вона вимушена була звертатися з заявами про перенесення господарських споруд до відповідних державних інстанцій.

Рішенням Смілянського міськрайонного суду від 15 жовтня 2007 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду ,  позивачка подала апеляційну скаргу про скасування рішення суду і ухвалення нового рішення про задоволення її вимог з тих підстав ,  що рішення не відповідає нормам матеріального і процесуального права ,  суд дав неналежну оцінку зібраним у справі доказам ,  зокрема акту перевірки дотримання санітарного законодавства від 06.09.2007 року у домоволодінні відповідача та послався на Закон України «Про власність » ,  який втратив чинність ,  а ,  також ,  просила при ухваленні нового рішення стягнути моральну шкоду в сумі 2000 гривень та судові витрати на її користь .

Заслухавши суддю-доповідача,  сторони по справі,  перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і вимог,  заявлених в суді першої інстанції ,  колегія суддів приходить до висновку про те ,  що апеляційна скарга підлягає відхиленню виходячи з наступного.

Судом в ході розгляду справи встановлено ,  що відповідач на праві приватної власності має будинок з господарськими спорудами по АДРЕСА_1 ,  а позивач по справі володіє домоволодінням по АДРЕСА_2 ,  на яке не проведено державну реєстрацію.

Судом ,  також ,  встановлено ,  що домоволодіння позивачем було придбане у 1985 році на підставі договору купівлі-продажу ,  побудовано житловий будинок та прийнято його в експлуатацію державною приймальною комісією 26 вересня 2005 року ,  а відповідачем у 1977 році було придбано домоволодіння на підставі договору купівлі - продажу і отримано свідоцтво про право власності 24 квітня 2001 року.

У зв'язку з чим ,  суд обґрунтовано прийшов до висновку про те ,  що відповідно до положень  ст.  391 ЦК України ,  право вимагати усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном має право власник майна ,  а позивачка не довела тих обставин ,  що їй як власнику майна чиняться перешкоди у користуванні.

В ході розгляду справи не підтвердилися і доводи позивачки про наявність перешкод зі сторони відповідача ,  пов'язані з порушенням санітарного законодавства ,  а самовільні господарські споруди наявні у обох сторін ,  і існували у відповідача до отримання свідоцтва про право власності на домоволодіння ,  що було вірно досліджено та враховано судом першої інстанції при ухваленні рішення.

 

Доводи апелянта про те,  що суд дав помилкову оцінку акту перевірки дотримання санітарного законодавства від 06.09.2007 року ,  не повно з'ясував обставини справи не відповідають дійсності ,  і колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення ,  оскільки судом вірно визначено спірні правовідносини та ухвалено рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального законодавства .

Посилання апелянта у скарзі на те ,  що суд при ухваленні рішення послався на  ст.  48 Закону України «Про власність» ,  який втратив чинність ,  є доречним ,  але дана обставина не впливає на суть рішення ,  оскільки судом вірно застосовано положення ЦК України щодо даних правовідносин між сторонами .

А відповідно до  ст.  308 ЦК України ,  не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань .

І за наведених обставин ,  колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги позивачки і підстав для скасування рішення суду не вбачає.

На підставі викладеного та керуючись  ст.  ст.  303,  307,  308,  314,  315,  319 ЦПК України ,  колегія суддів ,  -

 

ухвалила:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити .

Рішення Смілянського міськрайонного суду від 15 жовтня 2007 року залишити без змін.

Ухвала набирає чинності одразу після проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців з моменту її проголошення. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація