Судове рішення #3382934
Справа № 2/874-2007 p

Справа № 2/874-2007 p.

 

РІШЕННЯ

Іменем    України

 

23 листопада 2007року  Шаргородський районний суд Вінницької області

в складі:

головуючого судді                          Трофімчука М. Ю.

при секретарі                                    Палій М. Д.

з участю

представника відповідача               Вельган Г.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом ОСОБА_1,  що діє в своїх інтересах та інтересах за дорученнями ОСОБА_2,  ОСОБА_3 до спілки співвласників майнових паїв реформованого КСП «Обрій» с Слобода-Шаргородська Шаргородського району Вінницької області про виділення майнових паїв,  що є в  спільній частковій власності,

 

встановив:

 

02.11.2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду в своїх інтересах та інтересах за дорученнями ОСОБА_2,  ОСОБА_3 з вказаним позовом до спілки співвласників майнових паїв реформованого КСП «Обрій» с Слобода-Шаргородська Шаргородського району Вінницької області,  зазначивши,  що вони тривалий час працювали та були членами колективного сільськогосподарського підприємства „Обрій",  яке у 2000-му році реформовано. Відповідно до ЗУ „Про сільськогосподарське колективне підприємство" та КСП „Обрій" вони мають право на частку майнового паю колишнього господарства,  в залежності від трудової участі в господарстві.

При реформуванні господарства майнові паї КСП „Обрій" перейшли в користування до спілки співвласників майнових паїв,  по списку якого у 2002 році було виписано майнові сертифікати Слободо-Шаргородською сільською радою. Загальний майновий пай колишнього КСП „Обрій" становить  1 180 923 грн.,  а їм належить 20 233 грн.

Вони бажають,  щоб їм було виділено спільно майно:

·       Автомобіль   САЗ   35-02,   державний  НОМЕР_1,    1983   року випуску,     вартістю 5 317 грн.;

·       Частина прифермерської дороги на суму 7 208 грн.;

·       Оборотні засоби на суму 7 208 грн.;

·       Майно школи на суму 500 грн. Всього майна на суму: 20 233  гривні.

 

Просять зобов'язати відповідача виділити їм у спільну часткову власність зазначене майно.

В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав,  посилаючись на обставини,  викладені в позовній заяві.

Представник відповідача спілки співвласників майнових паїв реформованого КСП «Обрій» с Слобода-Шаргородська Вельган Г.В. в попередньому судовому засіданні позовні вимоги позивачів визнала,  суду пояснила,  що вони дійсно мають право на отримання своєї частки майнового паю колишнього КСП „Обрій" с Слобода-Шаргородська і є реальна можливість його виділити,  не заперечує,  щоб рішення було ухвалене в попередньому судовому засіданні.

Виходячи з наведеного,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4  ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому  ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4  ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд,  за наявності до того законних підстав,  ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено,  що позивачі згідно свідоцтв про право власності на майнові паї членів бувшого КСП „Обрій",  мають право на пайовий фонд майна КСП „Обрій" с. Слобода-Шаргородська Шаргородського району на загальну суму 20 233 грн.  (а.с.  12-16).

Майно бувшого КСП „Обрій" перейшло у власність спілки громадян-співвласників майна КСП „Обрій" с Слобода -Шаргородська,  яке було поділено на пайовиків с Сл. Шаргородська і с Буднє. В спілці пайовиків с Буднє рахується майно на суму 1180923 грн. (а.с.  19-28).

Відповідно до вимог Указів Президента України від 03.12.1999 року № 1529/99 „Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" та від 29.01.2001 року № 62/01 „Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки" позивачі у 2002 року отримали свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП „Обрій".

Згідно п.п. 8,  9 Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств,  затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики України від 14.03.2001 року № 62 кожен із співвласників має право скористатись своїм майновим паєм,  зокрема об'єднати свій майновий пай з паями інших співвласників,  отримати майно в натурі в спільну часткову власність. Виділення майна в натурі здійснюється підприємством - правонаступником (користувачем) на підставі рішення зборів співвласників.

У відповідності до ч.1  ст. 356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна,  що є у спільній частковій власності ( ч.1  ст. 364 ЦК України).

 

Позивачі звертались до зборів співвласників майна с Буднє з заявою про виділ майна,  але їхні заяви залишили без розгляду.

П. 13. ч.3 Порядку визначає ,  що у разі не виділення майна в натурі власнику майнового паю,  подальший захист прав власника майнового паю вирішується в судовому порядку.

Таким чином право позивачів на виділ в натурі належного їм майна відповідачем порушено і підлягає судовому захисту.

Визнання представником відповідача пред'явленого позову не суперечить закону,  не порушує права,  свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись  ст.   ст.  10,  11,  60,  ч.  ст.  130,  ч. 4  ст.  174,  212- 215 ЦПК України,  на підставі  ст.  356,  364 ЦК України,   ст.  9 Закону України „Про колективне сільськогосподарське підприємства",   ст.  4,  12,  48 Закону України „Про власність" ,  суд

 

вирішив:

 

Позов задовільнити.

Зобов'язати спілку співвласників майна реформованого КСП „Обрій" с Буднє Шаргородського району Вінницької області виділити у спільну часткову власність ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3 майна пайового фонду на суму 20 233 грн.,  а саме: в частині будівель: частину прифермерської дороги на суму 7 208 грн.; в частині с/г техніки та інвентаря: автомобіль САЗ 35-02,  державний НОМЕР_1,  1983 року випуску,  вартістю 5 317 грн.; майно школи на суму 500 грн.; оборотні засоби на суму 7 208 грн..

Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Рішення набирає чинності через 10 днів після його проголошення,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження,  але неподання у 20 денний строк апеляційної скарги,  рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація