Судове рішення #3381365
справа №1-281/08

 

справа 1-281/08

 

В И Р О К

іменем України

 

            23 вересня 2008 року                                                                                 м.Ніжин

 

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого - судді Олійника В.П.,

при секретарі - Павленко О.В.,

з участю прокурора- Данченко О.М.,

 

            розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженки с.Липів Ріг Ніжинського району Чернігівської області, громадянки України, українки, з повною загальною середньою освітою, вдови, працюючої медичною сестрою кардіологічного відділення Ніжинської центральної міської лікарні, раніше не судимої, до адміністративної відповідальності не притягувалась, фактично проживаючої вАДРЕСА_1, зареєстрованої в АДРЕСА_2

            за ст.310 ч.1 КК України,

 

встановив:

 

            В травні  2008 року ОСОБА_1на присадибній земельній ділянці за місцем свого фактичного проживання по АДРЕСА_3, яка передана у тимчасове користування їй ОСОБА_2., незаконно посіяла насіння маку снотворного та доглядала за ним з метою збору в подальшому насіння маку та використання його у власних потребах без мети збуту. 09 липня 2008 року працівниками міліції Ніжинського МВ УМВС на вищезазначеній земельній ділянці було виявлено незаконний  посів та вирощування маку снотворного в кількості 330 рослин. Згідно висновку експерта Відділу спеціальних видів дослідження НДЕКЦ при УМВС України в Чернігівській області 697(х) від 23.07.2008 року вилучені у ОСОБА_1І. рослини  містять наркотично-активні алкалоїди опію-морфін, кодеїн та належать до рослин виду Мак снотворний.  У відповідності до “Переліку  наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770  рослини виду мак снотворний, зібрані будь-яким способом, що містять алкалоїди, відносяться до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

            Допитана в судовому засіданні підсудна вину свою визнала повністю, підтвердивши обставини вчиненого злочину за вищевикладених обставин. В скоєному щиро кається, зобов”язалась більше такого не вчиняти.

            Крім визнання вини підсудною її вина підтверджується також іншими доказами по справі, які суд відповідно до ст.299 КПК України визнав недоцільним досліджувати стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються. При цьому суд з"ясував, що підсудна та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин і немає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, а також роз"яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.

            Заслухавши підсудну та проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1І. в інкримінованому їй злочині доказана повністю, і її дії необхідно кваліфікувати за ст. 310 ч.1 КК України  як  незаконний посів та вирощування снотворного маку у кількості понад сто рослин.

            При призначенні покарання підсудній суд відповідно до ст.65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який згідно ст. 12 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості, особу винної, яка раніше не судима, позитивно характеризується за місцем фактичного проживання і реєстрації та за місцем роботи, до адміністративної відповідальності не притягувалась, в психоневрологічному на наркологічному диспансері на обліку не перебуває, вдови, обставину, що пом”якшує покарання -  щире каяття,  відсутність обставин, які обтяжують покарання, і дійшов висновку про необхідність призначення їй покарання  у вигляді штрафу на користь держави, оскільки особі, яка вчинила злочин, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

            Судові витрати по проведенню експертизи наркотичних засобів підлягають стягненню із підсудної на користь держави.

            Речові докази по справі - 03 рослини маку, згідно ст. 81 КПК України,-знищити.

             Керуючись ст.ст.323, 324 Кримінально-процесуального кодексу України, суд,-

 

засудив:

 

            ОСОБА_1визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого  ст.310 ч.1 КК України і призначити їй покарання  у вигляді  510 (п”ятсот десяти) гривень штрафу на користь держави.

 

            Запобіжний захід засудженій до набрання вироком законної сили залишити у вигляді підписки про невиїзд.

 

            Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави 157 (сто п”ятдесят сім) гривень 83 копійки судових витрат за проведення експертизи наркотичного засобу.

 

            Речові докази - вилучені у ОСОБА_1І. зразки маку снотворного в кількості 03 (трьох) рослин, які зберігаються в камері зберігання речових доказів Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській області,- знищити.

 

            На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд протягом п”ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

 

            Головуючий                                                                        суддя Олійник В.П.

 

           

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація