справа №1-207/08*
В И Р О К
іменем України
26 червня 2008 року м.Ніжин
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
у складі:
головуючого - судді Олійника В.П.,
при секретарі - Дьоміній Н.А.,
з участю прокурора - Мазун О.А,
захисника - адвоката ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м.Ніжина Чернігівської області, з повною загальною середньою освітою, одруженого, маючого на утриманні неповнолітнього сина, 29.06.2001 року народження, непрацюючого, раніше не судимого, до адміністративної відповідальності не притягувався, маючого 3-ю групу інвалідності з дитинства, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1,
за ст. 186 ч.2 КК України,
встановив:
Підсудний ОСОБА_2. обвинувачується в тому, що 16 лютого 2008 року близько 23 години 30 хв., знаходячись неподалік зупинки громадського транспорту "міська лікарня" по вул. Московська м.Ніжина, яка розташована з боку Ніжинської центральної міської лікарні, маючи умисел на відкрите викрадення чужого майна та доводячи свої злочинні наміри до кінця, підійшов до ОСОБА_3, який проходив по вулиці, та із застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя та здоров"я потерпілого, яке виразилось у тому, що ОСОБА_2. наніс ОСОБА_3. удар кулаком в область голови, від чого останній упав, з руки потерпілого вихопив мобільний телефон марки "Нокія 1110і", вартістю 179 гривень 40 коп., в якому знаходилась сім-картка мобільного оператора "Білайн", вартістю 06 гривень із залишком на рахунку 12 гривень, після чого з місця вчинення злочину з викраденим зник, спричинивши потерпілому ОСОБА_3. матеріальну шкоду на загальну суму 197 гривень 40 коп.. Згідно висновка експерта Ніжинської міжрайонної судово-медичної експертизи №143 від 01 квітня 2008 року у потерпілого ОСОБА_3. має місце ушкодження у вигляді розсмоктуючогося крововиливу м"яких тканин голови, ушкодження відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.
06 квітня 2008 року близько 21години підсудний ОСОБА_2., знаходячись на перехресті вулиць Московська та Тиха м.Ніжина, маючи умисел на відкрите викрадення чужого майна та доводячи свої злочинні наміри до кінця, повторно, підбіг до потерпілого ОСОБА_4, який в той час проходив по вулиці, та вихопив з рук останнього мобільний телефон марки "Нокія 1600", вартістю 209 гривень 40 коп., в якому знаходилась сім-картка оператора "Діджус", вартістю 06 гривень із залишком на рахунку 20 гривень, після чого з місця вчинення злочину зник, спричинивши потерпілому ОСОБА_4. матеріальну шкоду на загальну суму 235 гривень 40 коп..
Допитаний в судовому засіданні підсудний вину свою визнав повністю і показав, що 16 лютого 2008 року близько 23 години 30 хв., знаходячись біля зупинки "міська лікарня" по вул. Московська м.Ніжина, що розташована з боку Ніжинської центральної міської лікарні, підійшовши до ОСОБА_3., який в той час проходив по вулиці, ударив його кулаком по голові, від чого останній упав, після цього з руки потерпілого вихопив мобільний телефон марки "Нокія 1110і", після цього 06 квітня 2008 року близько 21 години, знаходячись на перехресті вулиць Московська та Тиха м.Ніжина, підбіг до потерпілого ОСОБА_4., який в той час проходив по вулиці, та вихопив з рук останнього мобільний телефон марки "Нокія 1600". В скоєному щиро кається, пояснивши при цьому, що повністю відшкодував потерпілим ОСОБА_3. та ОСОБА_4. завдану матеріальну і моральну шкоду.
Крім визнання вини підсудним його вина підтверджується також іншими доказами по справі, які суд відповідно до ст.299 КПК УкраЇни визнав недоцільним досліджувати стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються. При цьому суд з"ясував, що підсудний та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин і немає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, а також роз"яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
Заслухавши підсудного та проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_2 в інкримінованому йому злочині доказана повністю, і його дії необхідно кваліфікувати за ст. 186 ч.2 КК УкраЇни як грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров"я потерпілого, вчиненого повторно.
При призначенні покарання підсудному суд відповідно до ст.65 КК УкраЇни враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який згідно ст.12 КК УкраЇни є тяжким злочином, особу винного, який раніше не судимий, позитивно характеризуються за місцем проживання, має на утриманні неповнолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, має інвалідність з дитинства, обставини, що пом"якшують покарання - щире каяття та добровільне відшкодування завданого збитку, відсутність обставин, які обтяжують покарання, і дійшов висновку про необхідність призначення йому покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 69 ч.1 КК України, оскільки вищезазначені пом”якшуючі обставини, дані про особу підсудного та мотиви злочину істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину і впливають на пом”якшення покарання. Враховуючи тяжкість злочину, особу винного та вищевикладені обставини, що пом"якшують покарання, відсутність обставин, які обтяжують покарання, суд вважає можливим виправлення ОСОБА_2без відбування покарання, тому на підставі ст.75 КК УкраЇни його необхідно звільнити від відбування покарання з випробуванням і встановити іспитовий строк, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов"язки.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК УкраЇни, суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2визнати винним за ст. 186 ч.2 КК УкраЇни і призначити йому покарання із застосуванням ст.69 ч.1 КК УкраЇни у вигляді 03 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК УкраЇни звільнити ОСОБА_2від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 02 (два) роки, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов"язки.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_2обов"язки:
? не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
? повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, навчання;
? періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Початок іспитового строку обчислювати з дня проголошення вироку.
Запобіжний захід ОСОБА_2до набрання вироком законної сили залишити у вигляді підписки про невиїзд.
Речові докази по справі- мобільний телефон марки "Нокіа-1110і", який знаходиться на зберіганні у потерпілого ОСОБА_3та мобільний телефон марки "Нокіа-1600", який знаходиться на зберіганні у потерпілого ОСОБА_4, залишити у них за належністю.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинский міськрайонний суд протягом п"ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Головуючий Олійник В.П.
- Номер: 1-в/642/62/18
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-207/08
- Суд: Ленінський районний суд м. Харкова
- Суддя: Олійник В.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.02.2018
- Дата етапу: 20.06.2018