Машівський районний суд Полтавської області
Справа № 2-438/
2008 рік.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
5 грудня 2008 року. Машівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого- судді Дроботенко Ю.Б.
при секретарі Гезела Л.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Машівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
В С Т А Н О В И В :
У жовтні 2008 року ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаною позовною заявою, мотивуючи тим, що з 25 квітня 2006 року вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, реєстрація якого відбулася у Михайлівській сільській раді Машівського району Полтавської області, актовий запис № 2. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає та після розірвання шлюбу залишиться проживати разом з нею. Спільне життя з відповідачем не склалося, більше року вони проживають окремо, спільного господарства не ведуть, вважає, що збереження стосунків не можливе, почуття взаємоповаги та любові втрачено назавжди.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з“явилася, але направила заяву, в якій просить справу розглянути без її участі, просить розірвати шлюб між нею і відповідачем та визначити місце проживання сина разом з нею.
Відповідач в судове засідання двічі не з“явився, хоча про день, час і місце слухання справи йому було повідомлено належним чином і не повідомив про причину неявки.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що 25.04.2006 року зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ( а.с. 4-5). Від шлюбу мають сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 6).
Як вбачається з довідки Михайлівської ради від 14.10.2008 р. позивач зареєстрована в с. Михайлівка ( а.с.8 ).
Відповідно до ч.2 ст. 112 Сімейного кодексу України - суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Відповідно до ст. 24 цього Кодексу - шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Згідно ч.1, 2 ст. 160 цього Кодексу - місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків, а дитини, яка досягла десяти років, за спільною згодою батьків та самої дитини.
Аналізуючи зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки сторони втратили почуття взаєморозуміння та взаємоповаги, подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечитиме їхнім інтересам, а тому шлюб підлягає розірванню з визначенням місця проживання малолітньої дитини з матір'ю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 110, 112, 160 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, 218 ЦПК України суд,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - з а д о в о л ь н и т и .
Шлюб, зареєстрований 25 квітня 2006 року, виконавчим комітетом Михайлівської сільської ради Машівського району Полтавської області, актовий запис № 02 між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3- розірвати.
Визначити місце проживання малолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1- з матір'ю ОСОБА_1.
Стягнути судовий збір на користь держави при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 в розмірі 17 грн. звільнивши від сплати судового збору ОСОБА_1
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧИЙ: ( підпис)
Копія вірна: Голова Машівського районного суду Ю.Б.ДРОБОТЕНКО