УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ справи: 116/275/13-ц Головуючий суду першої інстанції:Кулішов А.С.
№ провадження: 22-ц/190/2320/13Доповідач суду апеляційної інстанції:Куриленко О. С.
"09" квітня 2013 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді:Куриленко О.С.
Суддів:Онищенко Т.С., Даніла Н.М.,
При секретарі:Кутелія Я.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини та на утримання матері дитини до досягнення дитиною трирічного віку, за апеляційною скаргою ОСОБА_7 на рішення Сімферопольського районного суду АР Крим від 21 лютого 2013 року,
ВСТАНОВИЛА:
рішенням Сімферопольського районного суду АР Крим від 21 лютого 2013 року позов ОСОБА_6 задоволено частково.
В апеляційній скарзі ОСОБА_7 ставить питання про скасування рішення суду з ухваленням нового рішення.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову суд першої інстанції виходив із того, що відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України відповідач зобов'язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а відповідно до статті 84 СК України дружина має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. При цьому визнав можливим визначити розмір аліментів на неповнолітню дитину в розмірі 700 грн. щомісячно, а на утримання дружини - 350 грн. щомісячно.
Відповідно до ч. 1 статті 184 Сімейного кодексу України у випадку, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до положень частини першої статті 182 Сімейного кодексу України при визначені розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
З матеріалів справи вбачається, що сторони по справі перебували у шлюбі, який був зареєстрований в органах реєстрації актів цивільного стану 31.07.2009 року, свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1. Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження. Сам ОСОБА_7 надає матеріальну допомогу на утримання дитини у розмірі 500 грн.
Визначаючи щомісячну суму аліментів, яка підлягає стягненню з відповідача, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_7, надаючи матеріальну допомогу у розмірі 500 грн., частково визнає позов, є працездатною особою, може заробляти гроші на утримання себе та малолітньої дитини і колишньої дружини.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що аліменти на утримання дитини та колишньої дружини правильно присуджені з відповідача на користь позивачки.
Будь-яких доказів для зниження розміру встановлених судом аліментів на утримання малолітньої доньки відповідачем не надано.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і не надають підстав для зміни судового рішення.
Згідно зі ст. 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права
З урахуванням наведеного, апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду - залишенню без змін.
Керуючись статтями 303, 304, 307, 308, 314, 315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_7 - відхилити.
Рішення Сімферопольського районного суду АР Крим від 21 лютого 2013 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Судді: