Справа № 2-2521/2010
Провадження № 22ц/782/4405/13
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26 листопада 2013 року м. Луганськ
Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області Туренко С.І., розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на заочне рішення Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 20 серпня 2010 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою апеляційного суду Луганської області від 18 жовтня 2013 року апеляційна скарга ОСОБА_1 на заочне рішення Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 20 серпня 2010 року була залишена без руху, та надано строк для усунення їх недоліків протягом 30-ти днів з дня отримання копії ухвали, за наступних підстав.
Згідно зі ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі, якщо рішення або ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження вимірюється відповідно протягом 10 та 5 днів з дня отримання копії рішення або ухвали.
З журналу судового засідання від 20.08.2010 року вбачається, що ОСОБА_1 не була присутня в судовому засіданні при проголошенні рішення. Однак згідно її заяви вона отримала виконавчий лист по даній справі для примусового виконання рішення 14 жовтня 2010 року.
З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга подана апелянтом 08.10.2013 року, що підтверджується позначкою Краснодонського міськрайонного суду Луганської області, тобто по закінченню встановлених законом строків на апеляційне оскарження, тоді як рішення було ухвалено 20.08.2010 року.
Частиною 3 ст.297 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 294 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутись до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строків.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Апелянт ОСОБА_1 причину пропуску строку на апеляційне оскарження обґрунтовує причиною своєї юридичної неграмотності та в зв'язку з плохим самопочуттям за станом здоров'я і вважає дану причину пропуску строку поважною.
Таким чином, апелянт має право надати суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду із зазначенням підстав поважності пропуску цього строку, а також надати докази поважності пропуску строку на оскарження. Проте станом на сьогоднішній день ухвала апеляційного суду Луганської області не виконана, клопотання про поновлення строку не надано.
За таких обставин суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 на заочне рішення Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 20 серпня 2010 року не відповідає вимогам ст.295 ЦПК України, а тому відповідно до ст.ст. 297, 121 ЦПК України слід вважати її неподаною, і такою, що підлягає поверненню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.121, 297 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на заочне рішення Краснодонського міськрайонного суду Луганської області від 20 серпня 2010 року вважати неподаною і повернути апелянту.
Ухвала набуває чинності негайно, але може бути оскаржена в продовж двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Суддя: