Судове рішення #33735307

Справа № 141/1038/13-к


У Х В А ЛА

І М Е НЕ М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2013 року смт. Оратів

                                                                      Оратівський районний суд

                                                                                          Вінницької області

В складі: головуючого - судді Слісарчука О.М.

при секретарі Гепко В.В.

з участю прокурора Трембовецького Д.В.


розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Оратів кримінальне провадження на підставі обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013010250000259 від 19.09.2013 року по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.307 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

           11.11.2013 року до Оратівського районного суду, Вінницької області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013010250000259 від 19.09.2013 року по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.307 КК України.

           28.11.2013 року обвинувачений ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явився, причини неприбуття суду не повідомив.

Прокурор Трембовецький Д.В. заявив клопотання про відкладення підготовчого судового засідання та застосування до обвинуваченого ОСОБА_1 приводу.

Суд, вислухавши думку учасників процесу, вважає, що клопотання прокурора про відкладення підготовчого судового засідання та застосування до обвинуваченого ОСОБА_1 приводу підлягає задоволенню виходячи з слідуючого.

Відповідно до ч. 2 ст. 314 КПК України підготовче судове засідання відбувається за участю прокурора, обвинуваченого, захисника, потерпілого, його представника та представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження та законного представника, відповідача та його представника згідно з правилами, передбаченими цим Кодексом для судового розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов’язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 7 ст. 42 КПК України підозрюваний, обвинувачений зобов’язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк - заздалегідь повідомити про це зазначених осіб.

          Відповідно до ст. 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі: від 0,25 до 0,5 розміру мінімальної заробітної плати - у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора; від 0,5 до 2 розмірів мінімальної заробітної плати - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду. У випадку, встановленому частиною першою цієї статті, до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано привід. За злісне ухилення від явки свідок, потерпілий несе відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Рішення про здійснення приводу приймається: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора або з власної ініціативи, а під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, інвалідів першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей-інвалідів, а також осіб, які згідно із цим Кодексом не можуть бути допитані як свідки. Привід співробітника кадрового складу розвідувального органу України під час виконання ним своїх службових обов’язків здійснюється тільки в присутності офіційних представників цього органу.

Враховуючи те, що відповідно до вимог ст. 318 КПК України участь обвинуваченого ОСОБА_1 під підготовчого судового засідання є обов'язковою, а обвинувачений ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явився, причини неприбуття не повідомив, суд вважає, що необхідно відкласти підготовче судове засідання, призначати дату нового засідання та до обвинуваченого ОСОБА_1 застосувати привід через органи внутрішніх справ.

Керуючись ст. ст. 42, 139, 140, 143, 314, 318, 369, 370, 371, 395 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Підготовче судове засідання обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013010250000259 від 19.09.2013 року по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.307 КК України відкласти до 10 години 30 хвилин 05 грудня 2013 року.

Доставити приводом обвинуваченого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3 в підготовче судове засідання, яке відбудеться о 10 годині 30 хвилин 05 грудня 2013 року в залі судових засідань Оратівського районного Вінницької області.

Ухвалу для виконання направити начальнику Оратівського РВ УМВС України у Вінницькій області.

Ухвала суду остаточна та оскарженню не підлягає.


СУДДЯ                                                                                           О.М. Слісарчук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація