Справа № 22ц-1782/2007 Головуючий у першій інстанції ТРИГОЛОВА В.М.
Категорія - цивільна Доповідач - МАМОНОВА О.Є.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2007 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі: головуючого-судді: БОЙКО О.В.
суддів: МАМОНОВОЇ О.Є., МЕЛЬНИЧЕНКА Ю.В.
при секретарі: ПІЛЬГУИ Н.В.
за участі: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 05 жовтня 2007 року в справі за позовом ОСОБА_1 до станції Ніжин Південно-Західної залізниці про поновлення на роботі і виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 05 жовтня 2007 року скасувати і ухвалити нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги.
Рішенням Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 05 жовтня 2007 року в задоволенні позовний вимог ОСОБА_1 до станції Ніжин Південно-Західної залізниці про поновлення на роботі та виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу відмовлено.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що рішення суду є незаконним через недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення по справі, невідповідність висновків суду обставинам справи. Апелянт вказує, що ствердження адміністрації про її перебування на робочому місці в стані алкогольного сп'яніння не відповідають дійсності і є надуманими, що підтверджується протоколом огляду лікаря-нарколога ОСОБА_4, її показаннями в судовому засіданні, а також показаннями свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, яким суд не дав належної оцінки, в той час визнавши допустимими доказами показання свідків ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, які є працівниками станції.
В засіданні апеляційного суду апелянт підтримала апеляційну скаргу, просила її задовольнити, а рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позову, представник відповідача та третя особа заперечували проти апеляційної скарги та просили залишити рішення районного суду в силі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, обговоривши доводи скарги, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, рішення суду скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 ЦПК України позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 позов пред'явила до станції Ніжин Південно-Західної залізниці, яка відповідно до п.п. 1.2., 1.6 Положення про відокремлений підрозділ - станцію Ніжин Південно-Західної залізниці є відокремленим виробничим підрозділом Державного територіально-галузевого об'єднання „Південно-Західна залізниця" та не є юридичною особою.
Таким чином, станція Ніжин Південно-Західної залізниці не могла бути стороною у справі, оскільки не має статусу юридичної особи.
Однак питання про залучення до участі в справі Державного територіально-галузевого об'єднання „Південно-Західна залізниця", яке є юридичною особою, районним судом вирішено не було, тобто судом порушено п. 4 ч. 1 ст. 311 ЦПК України, що є безумовною підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд.
Керуючись ст.ст. 303, 304, п. 5 ч. 1 ст. 307, п. 4 ч. 1 ст. 311, 313-315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 05 жовтня 2007 року скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду в іншому складі суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.