ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" грудня 2006 р. |
10:30 |
Справа № 3/498/06 |
м. Миколаїв
За позовом: Приватний підприємець ОСОБА_1, АДРЕСА_1
До відповідачів:
1. Первомайська міська рада Миколаївської області, м. Первомайськ, вул. Грушевського, 3
2. Виконавчий комітет Первомайської міської ради Миколаївської області, м. Первомайськ, вул. Грушевського, 3.
Суддя -Смородінова О.Г.
При секретарі судового засідання Вязовському М.А.
П Р Е Д С Т А В Н И К И
Від позивача: ОСОБА_2 за довіреністю;
Від 1 відповідача: Малиновський Ю.О. за дорученням;
Від 2 відповідача: Коритний В.В. за довіреністю;
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом відмінити рішення Первомайської міської Ради №НОМЕР_1як таке, що не відповідає діючому законодавству. Крім того, позивач просить зобов'язати виконавчий комітет Первомайської міської ради укласти договір оренди на приміщення трьох гаражів поАДРЕСА_2 для зберігання квітів.
Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем норм Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Відповідач у відзиві заперечує проти позову вважає, що вимоги позивача щодо укладення договору оренди виключно на його умовах терміном на 20 років є безпідставними та таким що не відповідають чинному законодавству.
В судовому засіданні, беручі до уваги розумні строки розгляду справи, було оголошено перерву до 12.12.06р. В означений час суд оголосив вступну та резолютивну частини постанови.
Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
25.11.2005 року за Рішенням НОМЕР_2Первомайська міська рада прийняла Рішення .за яким дозволила Виконавчому комітету Первомайської міської ради укласти договір оренди з СПД ОСОБА_1 на приміщення 3-х гаражів по АДРЕСА_1для зберігання квітів терміном на 11 місяців з 01.12.05 року по 01.11.06 року з орендною платою відповідно до п,23 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що знаходиться в комунальній власності територіальної громади міста.
23.12.2005 року Первомайською міською радою Миколаївської області 48 сесією 4 скликання було прийнято Рішення № НОМЕР_3 .за яким :
Залишено в силі п. 1 Рішення міської ради від 25.11.2005 року „ про укладення договорів майна комунальної власності територіальної громади міста Первомайська, щодо надання дозволу виконавчому комітету Первомайської міської ради укласти договір оренди з СПД ОСОБА_1 на приміщення трьох гаражів по АДРЕСА_1 для зберігання квітів терміном з 11 місяців з 01.12.2005 року по 31.11. 2006 року з орендною платою відповідно до п.25 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що знаходиться в комунальній власності територіальної громади міста Первомайська.
28.07.06р. Первомайська рада Миколаївської області приймає рішення НОМЕР_4 яким відміняє пункт 1 рішення міської ради НОМЕР_2 та рішення міської ради НОМЕР_3 «Про укладення договорів оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Первомайськ»в частині надання дозволу виконавчому комітету Первомайської міської ради укласти договір оренди з СПД ОСОБА_1 на приміщення трьох гаражів поАДРЕСА_2 для зберігання квітів терміном на 11 місяців з 01.12.2005р. по 01.11.06р.
Приймаючи спірне рішення відповідач керувався п.5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»та в зв'язку з не укладанням договору оренди СПД ОСОБА_1 з виконавчим комітетом.
З норм статті 60 п. 5 вбачається, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності в постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
По-перше, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України та цим Законом до їх відання.
Стаття 26 Закону України «Про місцеве самоврядування», зокрема п. 15, має приписи щодо виключної компетенції сільських, селищних, міських рад.
Пунктом 1 та 9 ст. 59 Закону встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.
Пункт 10 ст. 59 має припис, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Таким чином, в діючому законодавстві відсутні повноваження у міських рад скасовувати свої рішення, ці питання вирішуються в судовому порядку.
Отже, відповідач відміняючи своє рішення перевищив повноваження надані йому Законом.
По-друге, позов позивачем було подано до суду 15 вересня 2006 року, саме тоді коли строк на який повинен був бути укладений сторонами договір оренди (з 01.12.2005р. по 01.11.2006р.) ще не закінчився.
Фактично, відповідач позбавив позивача законного права реалізувати наданий останньому строк для укладення угоди в будь-який час включно до 01.11.2006 року.
Отже, виходячи з вищенаведеного, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Позивач просив забезпечити позов шляхом прийняття судом ухвали про заборону здійснювати виконавчим комітетом Первомайської міської Ради яких-небудь цивільно-правових дій відносно приміщень трьох гаражів по АДРЕСА_1 у м. Первомайськ.
Стаття 117 КАС України передбачає, що суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Слід зазначити, що позивач не надав мотивованого клопотання та жодного документально обґрунтованого доводу до своєї заяви, щодо задоволення цих вимог. Тому, враховуючи викладене, заява позивача про забезпеченням позову не підлягає задоволенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 86, 101,160-163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Скасувати рішення Первомайської міської Ради НОМЕР_4 від 28.06.2006р., як таке, що не відповідає діючому законодавству.
3. Зобов'язати виконавчий комітет Первомайської міської Ради, відповідно з рішенням НОМЕР_2Первомайської міської ради від 25.11.05р., укласти договір оренди на приміщення трьох гаражів поАДРЕСА_2 для зберігання квітів.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено в повному обсязі 18 грудня 2006 року.
Суддя |
О.Г. Смородінова |