Справа № 1-07 2008р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2008р. Городенківський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого - судді Буждигана О.В.
секретаря Клим С. Я., Багрейчук В.І.
з участю прокурора Паньків В.Д.
потерпілих ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городенка кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_4 03 грудня 1974року народження., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, безпартійного, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працював приватним підприємцем, раніше не судженого, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України за ст. 190 ч.2 КК України
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 вчинив шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілим. Злочин вчинив при таких обставинах: ОСОБА_4 працював підприємцем і займався доставлениям меблів по замовленню громадян. В грудні 2006 року домовився з громадянами ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, жителями с. Торговиця Городенківського району Івано - Франківської області про купівлю і доставку меблів. Одержані гроші , від ОСОБА_3 в сумі 1248 грн., від ОСОБА_1 2262 грн. та від ОСОБА_2 2273 грн., а всього 5783 грн. привласнив, використав у своїх інтересах і меблі їм не купив, і не доставив. Не повернув і грошей.
В судовому засіданні ОСОБА_4 вину визнав. Пояснив, він дійсно по
замовленню громадян купував їм меблі і доставляв додому. Він в громадян ОСОБА_3
Ф.Ф., ОСОБА_1 та ОСОБА_2 одержав гроші в сумі 5783 грн. і зобов'язався їм
привезти меблі. Однак, меблі не купив, гроші не повернув, а використав у своїх інтересах,
розрахувався ними по своїх боргах. Вони неодноразово звертались до нього, щоб
повернути, але він їм не міг повернути так як такою роботою уже не займався.
Його вина у вчиненні злочину доведена і такими доказами: поясненнями потерпілих ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 стверджено, що вони домовлялись з ОСОБА_4 про купівлю і доставления їм меблів. Вони в банках оформили кредити на купівлю меблів і банки гроші перерахували на рахунок ОСОБА_4 Він обіцяв через декілька днів привезти меблі, але не привіз. Він дав їм підписати накладні і квитанції про одержання меблів. Вони йому повірили і підписали накладні. Обіцяв повернути гроші або привезти меблі, але не привіз меблі і не повернув гроші.
Кредитними договорами №421 від 15.12.2006р. на ОСОБА_1, №731 від 12.12.2006р. на ОСОБА_3 та №757 від 18.12.2006р. на ОСОБА_2 С, договорами купівлі продажу товару від 12, 15 та 18 грудня 2006р. між названими громадянами та ОСОБА_4М, , накладними квитанціями на ОСОБА_3,
-2-
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 та банківськими платіжними документами стверджено, що ОСОБА_4 був у договірних відносинах з потерпілими на виконання договорів купівлі - продажу меблів, йому потерпілі на виконання договорів перерахували через банки гроші, підписались про одержання в нього меблів, хоч в дійсності їх не одержували.
Таким чином, вина ОСОБА_4 у вчиненні злочину доведена повністю. Він заволодів чужим майном. Цим кожному з потерпілих завдав значної шкоди. Його дії за ст. . 190 ч.2 КК України кваліфіковані правильно.
При визначенні покарання ОСОБА_4 суд врахував суспільну небезпеку злочину, обставини його вчинення. Так як вину визнав, у вчиненому розкаюється, в час розгляду справи в суді потерпілим купив меблі і вони до нього претензій не мають ніяких, до відповідальності притягається вперше, з місця проживання має позитивну характеристику і вважає, що його слід оштрафувати.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 323-324 КПК України суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 190 ч.2 КК України і оштрафувати на 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити у виді знаходження на підписці про невиїзд з місця постійного проживання.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 15 діб з моменту проголошення .