Судове рішення #3368152

                                                                                                          Справа №2-1763/2008

Р І Ш Е Н Н Я

ІМ”ЯМ               УКРАЇНИ

 

04  листопада  Прилуцький міськрайсуд Чернігівської області

в складі  головуючого  судді            Білоус М.В.

при секретарі                                    Карпенко В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Прилуках , справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання трудового договору,-

 

                                                            В С Т А Н О В И В  :

 

            Між працівником ОСОБА_2і фізичною особою ОСОБА_1  07 травня 2008 року був укладений безстроковий трудовий договір, згідно якого ОСОБА_2. виконувала обов”язки продавця з повною матеріальною відповідальністю.

            За результатами ревізії підзвітних  ОСОБА_2. матеріальних цінностей 21 липня 2008 року у неї виявлена недостача на велику суму грошових коштів.

            Зважаючи на таке ОСОБА_2. припинила роботу обумовлену договором. Позивач вважає, що відповідачка не вийшла на роботу без поважних причин , розірвати трудовий договір в добровільному порядку ігнорує, тому  такий підлягає розірванню по п.4 ст.40  КзпП України, як прогул.

            ОСОБА_2. по суті позов визнала частково. При цьому пояснила, що  за наслідками ревізії 21 липня 2008 року у неї виявлена велика недостача матеріальних цінностей , у зв”язку з чим вона слідуючого дня припинила роботу продавця. Проти цього не заперечувала і сама  ОСОБА_1., однак вимагала від неї погасити недостачу. Враховуючи, що трудовий договір був укладений з реєстрацією у державній службі зайнятості, вона намагалася зафіксувати його розірвання, однак  позивач погоджуючись з цим , через  непогашену недостачу, ухилялась від цього.

            Заслухавши пояснення сторін, свідків та дослідивши матеріали справи, суд знаходить слідуюче. Дійсно, після виявлення недостачі товарно-матеріальних цінностей у підзвітної особи-продавця ОСОБА_2., що мало місце  21 липня 2008 року , така припинила свою роботу. Фактично позивач ОСОБА_1.  погоджувалася з цим і про таке свідчить її довготривала бездіяльність до 06 жовтня 2008 року з дня звернення з позовом до суду.

            Позивач ОСОБА_1. у своїй позовній заяві підтвердила припинення ОСОБА_2. своєї роботи з дня слідуючого після ревізії, тому її посилання , що нібито вона не являється на роботу з 07 вересня 2008 року та складений з цього приводу  акт від 30 вересня 2008 року та табель виходу на роботу ОСОБА_2., є таким , що не відповідають  фактичним обставинам.

            Волевиявлення кожної із сторін щодо розірвання трудового договору  за  погодженням сторін, вбачається  зі сторони ОСОБА_2. припиненням роботи продавця з дня виявлення у неї недостачі матеріальних цінностей   та  довготривалої бездіяльності ОСОБА_1. , яка  пов”язувала реєстрацію  розірвання трудового договору тільки з погашенням відповідачкою недостачі.

            І таке вбачається як  з пояснень сторін так і допитаних свідків.

            За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1. підлягають задоволенню частково , шляхом   розірвання  трудового договору за згодою  сторін.  Підстав же для його  розірвання за ч.4 ст.40 КЗпП України  за їх відсутністю суд не вбачає .

            Крім того, звільнення працівника згідно ч. 4 ст. 40 КЗпП України згідно  трудового законодавства є одним з видів стягнення, яке може бути застосовано не пізніше одного місяця з дня виявлення порушення. В даному випадку ОСОБА_2. не вийшла на роботу 22 липня 2008 року з якого і слід за версією позивачки вважати  порушенням трудової дисципліни, однак  такий строк збіг у серпні 2008 року.

            Керуючись ст.ст. 213-218 ЦПК України, ст.ст. 148, 232,235 КЗпП України, суд -

 

                                                              В И Р І Ш И В  :

 

            Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2 про розірвання трудового договору частково задовольнити .

            Внести запис у трудову книжку  зі слідуючим  формулюванням, трудовий  договор між ОСОБА_1 та ОСОБА_2від 07 травня 2008 року на підставі п.1 ст.36 КЗпП України  припинити з 22 липня 2008 р  за угодою сторін .

            В іншій частині позову ОСОБА_1. до ОСОБА_2. про розірвання трудового договору за п.4 ст.40 КЗпП України - в і д м о в и т и .

            На рішення суду може бути подана апеляційна скарга  до апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд протягом двадцяти днів , у разі подання заяви про апеляційне оскарження рішення в десятиденний строк з дня його проголошення .

 

            Головуючий                                                                         М.В.Білоус

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація