ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 листопада 2013 р. Справа №804/15009/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВИЙ РЕМОНТ» про застосування заходів реагування, -
ВСТАНОВИВ:
13 листопада 2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий ремонт» про застосування заходів реагування шляхом:
- повного зупинення експлуатації адміністративної будівлі Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВИЙ РЕМОНТ», за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, промисловий майданчик ПАТ «Центральний гірничо - збагачувальний комбінат»;
- повного зупинення експлуатації виробничої будівлі Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВИЙ РЕМОНТ», за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, промисловий майданчик ПАТ «Центральний гірничо - збагачувальний комбінат».
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як вбачається з поданих до суду позовних матеріалів, позивачем вказано лише найменування позивача та відповідача у справі, їх поштові адреси. Проте, номери засобів зв'язку позивача та відповідача, адреси електронної пошти останніх позивачем не зазначено.
Частиною 3 статті 106 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 КАС України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
При цьому, згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, копія документа засвідчується відміткою, що складається зі слів «Згідно з оригіналом», назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії, що проставляється у лівому нижньому куті документа.
В порушення вищевказаних вимог до матеріалів адміністративного позову додані копії документів у справі, які засвідчені ОСОБА_1, однак позивачем не вказано назви посади особи, яка засвідчила копії, дати засвідчення копій, не надано доказів на підтвердження повноважень особи, яка засвідчила копії документів, доданих до позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОМИСЛОВИЙ РЕМОНТ» про застосування заходів реагування залишити без руху.
Надати позивачу строк до 28 листопада 2013 р. для усунення недоліків, шляхом надання до суду:
- належним чином оформленого адміністративного позову, з урахуванням вимог КАС України;
- належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви та на які посилається позивач, в обґрунтування заявлених позовних вимог.
Роз'яснити заявнику, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України заява повертається заявникові, якщо він не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Царікова