Справа № 1-273/2008р.
В И Р О К
І М “ Я М У К Р А Ї Н И
10 жовтня 2008 року. Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Білокур В.І.,
при секретарі Сірій І.В.,
з участю прокурора Ляшенко В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Прилуки кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, що народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Осьмаки Коропського району Чернігівської області, українка, громадянка України, із загальною середньою, одружена, тимчасово не працює, проживає в АДРЕСА_1, раніше не судима,
за ст.310 ч.2 КК України, --
В С Т А Н О В И В :
Підсудна по справі ОСОБА_1. не маючи відповідного дозволу на вирощування снотворного маку, навесні 2008року на власній присадибній земельній ділянці за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 посіяла снотворний мак, який обробляла та вирощувала з метою використання в подальшому для власних потреб.
04 липня 2007 року, працівниками міліції в присутності понятих на присадибній ділянці за вищевказаною адресою було виявлено 531 рослин маку, які згідно висновку судово-хімічної експертизи є наркотичним засобом маком снотворним, який містить алкалоїди опія, морфін, кодеїн.
Як і в ході досудового слідства, так і в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1. визнала себе винною за пред”явленим обвинуваченням за ч.2 ст.310 КК України та в повному обсязі підтвердила викладені вище обставини. Зокрема зазначає, що навесні поточного року вона висіяла вказану кількість маку, який доглядала на власній присадибній ділянці маючи на меті використати для власних потреб. Зазначає, що вона не заперечує щодо їх кількості 531шт., які виявлені на її присадибній земельній ділянці працівниками міліції. Вона усвідомлює свою вину та відповідальність за це, розкаюється у вчиненому, та просить не призначати суворої міри покарання.
Після допиту в судовому засіданні підсудної ОСОБА_1., остання просила справу розглядати без дослідження письмових доказів по справі, правильно розуміючи зміст даних обставин справи і наявних доказів, згідно пред”явленого їй обвинувачення за ст.310ч.2 КК України. Інші учасники судового розгляду не заперечували проти цього, а тому суд відповідно до ч.3ст.299 КПК України обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудної, визнавши недоцільним дослідження інших доказів по справі, які ніким не оспорюються. Учасникам процесу роз”яснено, що в такому разі вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
За таких обставин суд вважає, що органи досудового слідства правильно кваліфікували дії підсудної ОСОБА_1. за ст.310 ч.2 КК України, як незаконний посів та вирощування снотворного маку у кількості більше 500 рослин, за що підсудна і повинна нести кримінальну відповідальність.
До обставин, які пом”якшують покарання підсудної ОСОБА_1. суд відносить те, що вона щиро розкаюється у скоєному та активно сприяла розкриттю злочину.
Обставини, які-б обтяжували покарання підсудної у даній справі відсутні.
Крім того, при призначенні покарання підсудній суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину і дані про її особу, яка вперше притягується до кримінальної відповідальності, тимчасово не працює та позитивно характеризується за місцем проживання.
Витрати за проведення судово-хімічної експертизи в сумі 157,83грн. (а.с.16) підлягають стягненню з підсудної ОСОБА_1., оскільки саме для доказування її винності проводилася по справі.
Долю речових доказів необхідно вирішити в порядку, передбаченому ст.81 КПК України, тобто, рослини снотворного маку, які зберігаються у камері схову Прилуцького МРВ УМВС - знищити. (а.с.19-20).
На підставі наведеного, керуючися ст.ст. 323 - 324 КПК України, суд --
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні нею злочину, передбаченого ст.310 ч.2 КК України і призначити їй покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст.ст.75,76 КК України звільнити засуджену ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку тривалістю на 1 (один) рік, та в період випробувального терміну покласти на неї обов”язки повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та з”являтися в ці органи для обов”язкової реєстрації.
До вступу вироку в законну силу засудженій ОСОБА_1 міру запобіжного заходу залишити попередньою - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: рослини снотворного маку, які зберігаються у камері схову Прилуцького МРВ УМВС - знищити, як предмети заняття наркоманією. (а.с.19-20).
Стягнути з засудженої ОСОБА_1 в користь держави 157грн. 83коп. в рахунок відшкодування вартості проведеної по справі експертизи НДЕКЦ при УМВС України в Чернігівській області. (а.с.16).
На вирок суду може бути подана апеляція до Чернігівського апеляційного суду протягом 15 діб через Прилуцький міськрайонний суд з часу його проголошення.
Головуючий суддя Білокур В.І.