Справа 2-63 / 2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2008 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області у складі головуючого-судді Янголь Є.В., при секретарі Авраменко О.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка просить суд постановити рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_2, мотивуючи свої вимоги тим, що з відповідачем не проживають разом з травня 2007 року, причиною цьому є те, що між сторонами існують ненормальні подружні стосунки, їх шлюб існує лише формально і створює ряд негативних наслідків для позивачки, на примирення не згодна.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач в судове засідання не з”явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 18 жовтня 2005 року, який зареєстровано Кранснопільським відділом РАЦС районного управління юстиції Сумської області, актовий запис № 89 (а.с.4). Від даного шлюбу сторони дітей не мають, але відповідач відмовляється розірвати шлюб в відділі РАЦС (а.с.3).
Згідно вимог ст.110, 112 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з подружжя чи інтересам дітей сторін.
Суд вважає, що сім'я сторін розпалася остаточно і зберегти її неможливо, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін, що дає підстави для задоволення позову.
Суд вважає, що витрати за реєстрацію розірвання шлюбу в державному органі реєстрації актів цивільного стану повинні бути покладені на відповідача.
Згідно ст. 88 ЦПК України суд присуджує стороні, на користь якої ухвалено рішення, понесені нею судові витрати, а тому, оскільки позивачкою при зверненні до суду було сплачено судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення цивільного процесу в розмірі 7 грн. 50 коп., то суд вважає необхідним стягнути з відповідача ці суми на користь позивачки.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212 , 215 ЦПК України, ст.ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України, суд , -
В И Р І Ш И В:
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 таОСОБА_2 зареєстрований 18 жовтня 2005 року Кранснопільським відділом РАЦС районного управління юстиції Сумської області, актовий запис № 89.
Витрати за реєстрацію розірвання шлюбу покласти на відповідача -ОСОБА_2 в сумі 24 грн. на користь держави.
Стягнути зОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати в розмірі 16 грн., а саме судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення цивільного процесу в розмірі 7 грн. 50 коп.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя підпис Янголь Є.В.
Копія, з оригіналом згідно:
Суддя Янголь Є.В.