Справа № 101/4242/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2013 року Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ізотенка Д.О., при секретарі Баєвій Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, який мотивований тим, що рішенням Алуштинського міського суду АР Крим від 23 листопада 2010 p., постановленого у цивільній справі № 2-2111/10 р. за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, із відповідача, починаючи із 02 листопада 2010 p., стягуються аліменти на мою користь на утримання дитини сина ОСОБА_3 у розмірі 400 гривні щомісячно до досягнення неї повнолітнього віку.
Позивач вказує, що на теперішній час їй на утримання дитини не хватає тих аліментів, які були стягнуті з відповідача у 2010 p., з тих підстав, що з середини 2012 р. дитина стала дуже часто хворіти, та стоїть на обліку у Алуштинської амбулаторії на «Д» обліку, що підтверджується доданою до позовної заяви довідкою від 09.08.2013 р.
Також вказує, що в зв’язку з тим, що дитина часто хворіє, вона була вимушена покинути роботу, тому що з дитиною потрібно постійно знаходитися поряд, так як без догляду дитину залишати не можна.
Стверджує, що відповідач за станом свого здоров’я почуває себе нормально, працює неофіційно і заробляє щомісячно до 4000 гривень. До того ж, має у власності автомобіль, що надає йому можливість отримувати додатковий дохід. Крім того, він на заробіток їздить до Росії.
Позивач просить суд збільшити розмір аліментів на утримання дитини сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до 1000 гривень щомісячно, починаючи з дати подачі позову до суду та до досягнення дитини повноліття.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги з викладених у позові підстав.
Відповідач проти позву заперечив, вказавши що на теперішній час він роботи не має, проживає із батьками, фактично перебуває на їх утриманні.
Вислухавши учасників судового засідання, вивчивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Рішенням Алуштинського міського суду АР Крим від 23 листопада 2010 p., постановленого у цивільній справі № 2-2111/10 р. за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, із відповідача, починаючи із 02 листопада 2010 p., стягуються аліменти на мою користь на утримання дитини сина ОСОБА_3 у розмірі 400 гривні щомісячно до досягнення неї повнолітнього віку. (а.с. 4)
З довідки (а.с. 7) вбачається, що ОСОБА_3 2007 року часто хворіє простудними захворюваннями, перебуває на «Д» обліку.
З копії трудової книжки вбачається, що з 31.08.2012 року позивач звільнилася з останнього місця роботи. (а.с. 8)
З наведеного вбачаю, що з часу прийняття судом рішення про стягнення аліментів, в зв’язку із звільненням з роботи змінилося та погіршилося матеріальне становище позивача.
Відповідно до ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось з них.
Якщо заробіток платника аліментів є мінливим або нерегулярним, то згідно із ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Таким чином, з урахуванням обставин справи, суд вважає за можливе і за необхідне збільшити розмір аліментів, які утримуються з відповідача на користь позивачки на утримання дитини і встановити їх у розмірі 600 грн. щомісячно.
При цьому суд зазначає, що участь батьків у додаткових витратах на дитину (витрати пов'язані із розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом, тощо) визначена у ст. 185 СК України, і ці виплати не включаються до складу розміру аліментів на дитину.
Частина 2 зазначеної статті встановлює, що розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.
Крім того, оскільки попередній розмір аліментів був визначений за рішенням суду, то стягнення аліментів у зміненому розмірі підлягає з часу набуття чинності наявного рішення суду, а не з дати звернення до суду із позовом про це.
В силу ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню 229,40 грн. судового збору.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст. 180, 185 192 СК України, ст. ст. 10 11, 60, 88, 212-215, ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Збільшити розмір аліментів, які стягувалися з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання їх неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, за рішенням Алуштинського міського суду від 23 листопада 2010 року.
Встановити розмір аліментів, які підлягають стягненню з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання їх неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 600 гривень щомісячно, з моменту набрання законної сили даного рішення суду та до повноліття дитини.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 229,40 грн. судового збору.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Алуштинський міський суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Алуштинського
міського суду ОСОБА_4