Судове рішення #33609663

Справа № 344/13268/13-ц

Провадження № 2/344/5108/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


03 жовтня 2013 року                                         м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого -судді                     Максимчина Ю.Д.

секретаря                      Федорак Я.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання (догляду) та визнання права власності,-


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання (догляду) та визнання права власності.

Представник позивачки в судове засідання не з’явився, однак подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позов просив задовольнити з мотивів викладених у позовній заяві.

Відповідачка в судове засідання не з'явилась, однак подала суду заяву в якій вказала, що пред'явлений позов визнає в повному обсязі, просила справу розглядати у її відсутності.

Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши письмові матеріали справи, об’єктивно та всебічно з’ясувавши таким чином обставини справи, суд приходить до переконання про підставність позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 18.08.2008 року було укладено договір довічного утримання (догляду) між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, посвідчений Державним нотаріусом Першої Івано-Франківської Державної нотаріальної контори ОСОБА_3, згідно якого ОСОБА_1 (відчужувач) передає, а ОСОБА_2 (набувач) приймає у власність квартиру №129 в м. Івано-Франківську по вул. В.Івасюка №26. В обмін на отримане житло набувач, в даному випадку ОСОБА_2 зобов'язується надавати відчужувачу, тобто ОСОБА_1 довічне утримання (а.с. – 4).

Відповідно до вимог ст. 744 ЦК України за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Згідно умов п.4 вищезазначеного договору основними обов'язками набувача, а саме ОСОБА_2 є оплата комунальних послуг та інших платежів за квартиру; забезпечення щоденним 3-разовим харчуванням; забезпечення лікарськими засобами та медичною допомогою; забезпечення придатним для носіння одягом та взуттям. Однак, як позивачка зазначає у позовній заяві, з моменту укладення договору відповідач неналежно виконувала своїх обов'язків по наданні позивачці довічного утримання, а саме нерегулярно провідувала, ненадавала триразового харчування, не забезпечувала лікарськими засобами, та ненадавала матеріального забезпечення як цього вимагає п.5. Договору довічного утримання.

Як вбачається із змісту позову відповідачка не підтримує з позивачкою жодних стосунків, обов'язків по наданню довічного утримання не виконує, від виконання своїх обов'язків за договором довічного утримання (догляду) надалі відмовляється, чим порушує п.4. Договору довічного утримання (догляду).

Відповідно до ст. 755 ЦК України договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов'язків, незалежно від його вини.

          З огляду на викладене позов підлягає до задоволення.

          На підставі викладеного, ст.ст. 744, 755 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд,-


В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити.

Розірвати Договір довічного утримання (догляду) від 18.08.2008 року укладений між ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер – НОМЕР_1) та ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер – НОМЕР_2), посвідчений Державним нотаріусом Першої Івано-Франківської Державної нотаріальної контори ОСОБА_3, зареєстрований в реєстрі за № 1-1934.

Визнати за ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер – НОМЕР_1) право власності на квартиру, що знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. В.Івасюка, (вул. Об»їзна) АДРЕСА_1.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

          Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.



          Суддя                                Максимчин Ю.Д.












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація