252/10310/13ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
М о т и в о в а н е
21 листопада 2013 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області в складі: головуючого - судді Наумик О.О., при секретарі Кузяєвій Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівка цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Горлівської міської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись 04.10.2013 р. до суду з позовом, ОСОБА_1 просить призначити йому додатковий строк у три місяці для подачі заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що він є єдиним спадкоємцем після смерті своєї матері, інших спадкоємців першої черги за законом немає.
14 січня 2009 року його мати склала заповіт, яким заповіла йому будинок АДРЕСА_2. З 1996 року він був зареєстрований за цією адресою, тобто в будинку, який належав його матері на праві власності. Він фактично вступив в управління спадщиною: сплачує рахунки, проводить ремонт.
Його ж мати на день смерті була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1
Він добросовісно виконує свої обов'язки спадкоємця, але не звернувся у встановлений законом строк для оформлення спадщини, оскільки вважав, що заповіту та реєстрації у будинку, який належав на праві власності його матері, було достатньо для подальшого оформлення документів.
Вважає, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин.
Представник позивача за договором ОСОБА_3 у судовому засіданні позов підтримала за наведених у позовній заяві підстав.
Відповідач - Горлівська міська рада, повідомлений про час та місце слухання справи в порядку ч.5 ст.74 ЦПК України, у судове засідання явку представника не забезпечив, тому в силу ч.4 ст.169 ЦПК України суд розглянув справу без відповідача на підставі наявних у ній даних та доказів.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, зокрема: копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2; копію заповіту ОСОБА_2 від 14.01.2009 р.; копію технічного паспорту на житловий будинок (домоволодіння) по АДРЕСА_2; копію свідоцтва про народження ОСОБА_1 НОМЕР_1; копію договору від 10.05.2011 р. на встановлення металоплачтикових вікон та дверей за адресою: АДРЕСА_2; копії квитанцій про сплату комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_2; копію довідки Зайцевської селищної ради від 14.06.2013 р. №899 про реєстрацію за життя ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1
Відповідно до довідки Другої Горлівської державної нотаріальної контори № 1732/01-16 від 28.10.2013 р. після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1., до нотаріальної контори з питання прийняття спадщини ніхто не звертався, свідоцтво на спадщину не видавалось.
Оскільки доводи позивача ніким не спростовані, суд вважає, що позивачу на підставі ч.3 ст.1272 ЦК України слід визначити додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, як пропущеного позивачем з поважних причин, позов - задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1270, 1272 ЦК України, ст.ст.209,215-218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., - три
місяці з часу набрання рішенням суду чинності.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя: