Справа № 344/17361/13-к
Провадження № 1-кп/344/500/13
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2013 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої-судді: Деркач Н.І.
секретаря: Борсук З.В.
з участю прокурора: Федорук Ю.І.
обвинуваченого: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо
ОСОБА_2 - ІНФОРМАЦІЯ_1, серія та номер паспорта: НОМЕР_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, уродженця та зареєстрованого АДРЕСА_1, жителя АДРЕСА_2, українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, має на утриманні двох малолітніх дітей, працюючого газоелектрозварювальником в ПП «Станіслав-Монтаж», раніше не судимого,
якому повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ст. 296 ч. 4 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Обвинувачений ОСОБА_2 вчинив хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, вчинене із застосуванням іншого предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.
Злочин вчинено за наступних обставин.
22 травня 2013 року близько 19:00 години ОСОБА_2, будучи в стані алкогольного сп'яніння та перебуваючи в дворі будинку АДРЕСА_3, підійшов до ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які в цей час сиділи за столиком в даному дворі. В цей час між ними виник словесний конфлікт, внаслідок якого ОСОБА_2 розлютився та направився до свого помешкання, звідки взяв кухонний ніж, який там знаходився, та заховавши його в рукав куртки, знову повернувся на вулицю.
Підійшовши до вищевказаних осіб, ОСОБА_2, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, знову вчинив із даними особами словесний конфлікт, під час якого виражався в їхню адресу словами нецензурної лайки. В ході конфлікту. ОСОБА_2 вийняв із рукава куртки ніж, який приніс з собою та почав демонструвати його присутнім. Побачивши в руці ОСОБА_2 ніж, ОСОБА_3 з метою вилучення даного предмету у нього, підійшов до вказаного чоловіка та спробував скрутити його. В результаті цього між ними виникла боротьба, в ході якої ОСОБА_2 спричинив ОСОБА_3 тілесні ушкодження у вигляді різаної рани в ділянці лівого передпліччя, що відповідно до висновку експерта №830/700-Д від 23.10.2013 року відноситься до легких тілесних ушкоджень, які викликали короткочасний розлад здоров'я. В ході боротьби ОСОБА_3 припинив протиправні дії ОСОБА_2, а ОСОБА_4, який до них підбіг, вибив ніж з руки ОСОБА_2
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, ствердив все вищенаведене відповідно до викладеного. Пояснив суду, що він будучи п'яним, дійсно 22 травня 2013 року вході конфлікту вийняв із рукава куртки ніж, який приніс з собою та почав демонструвати його присутнім. ОСОБА_3 спробував скрутити його в результаті цього між ними виникла боротьба, в ході якої він спричинив ОСОБА_3 тілесні ушкодження. Розкаюється у вчиненому, просить врахувати що на даний час завдана шкода потерпілому відшкодована, просить суворо його не карати.
Потерпілий ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву в якій вказує, що моральних та матеріальних претензій до обвинуваченого він не має, на даний час завдана шкода йому відшкодована, просить обвинуваченого суворо не карати.
Відповідно до ст. 349 ч. 3 КПК України суд, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються та немає сумнівів у добровільності їх позицій приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні злочину знайшла своє підтвердження і кваліфікує його дії за ст. 296 ч. 4 КК України, як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю, вчинене із застосуванням іншого предмета, заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.
Призначаючи покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що пом'якшують покарання, суд визнає щире каяття обвинуваченого, відшкодування завданої шкоди.
Обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченого є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
При призначенні покарання суд враховує те, що обвинувачений, вперше притягається до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується, має на утриманні двох малолітніх дітей.
Суд вважає, що покарання обвинуваченому слід призначити в межах санкції ст. 296 ч. 4 КК України у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України з встановленням іспитового строку. Вказане покарання буде необхідне і достатнє для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів.
З обвинуваченого слід стягнути судові витрати в розмірі 489 гривень в користь держави за проведення експертизи.
Речовий доказ - ніж вилучений 22.05.2013 року у ОСОБА_2, який зберігається в камері зберігання речових доказів УМВС в Івано-Франківській області - знищити.
Керуючись ст. ст. 368-371, 374 КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 296 ч. 4 КК України та призначити покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк - один рік.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати обвинуваченого ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти орган кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити раніше обрану - особисте зобов'язання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави - 489 (чотириста вісімдесят дев'ять) гривень витрат за проведення експертизи.
Речовий доказ - ніж вилучений 22.05.2013 року у ОСОБА_2, який зберігається в камері зберігання речових доказів УМВС в Івано-Франківській області - знищити.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
На вирок може бути подана апеляція до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд шляхом подачі апеляції протягом 30 днів з дня його проголошення.
Суддя: Деркач Н.І.