№ рядка статзвіту 43.
Справа № 2-1564 / 2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
20 жовтня 2008 року Шепетівський міськрайонний суд
Хмельницької області
в складі:
головуючої - судді Пічугіної Н.О.,
секретаря - Кузьминчук М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шепетівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом,
в с т а н о в и в:
Позивачі звернулися до суду з даним позовом, посилаючись на те, що вони є власниками квартири АДРЕСА_1. З ними у будинку був зареєстрований та проживав ОСОБА_4. Але з 2003 року відповідач перестав проживати у квартирі. З 2003 року по даний час він жодного разу не з'являвся там. Всі обов'язки по утриманню житла виконують позивачі. А тому, просять суд визнати відповідача таким, що втратив право на користування даною квартирою.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала та суду пояснила, що з 2003 року відповідач як пішов з сім'ї так по теперішній час жодного разу не з'являвся. Всі обов'язки по утриманню житла виконують вона разом з донькою та батьком самі.
Позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку. Проте до суду подали заяви, в яких просили справу розглядати без їх участі, позовні вимоги підтримують в повному об'ємі.
Відповідач ОСОБА_4. у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, що підтверджується наявним у справі поштовим повідомленням.
Вислухавши пояснення позивачки, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов підлягаючим повному задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 163 ЖК України у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених ч. 1, п. п. 1, 5 ч. 3 і ч. 4 ст. 71 ЖК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку (ст. 72 ЖК України).
Як встановлено в суді, згідно свідоцтва про право власності на житло від 25.12.2002 року та договору дарування частини квартири від 18.06.2004 року, власниками на праві спільної сумісної власності квартири АДРЕСА_1 являються: ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3
Але з 2003 року, згідно даних домової книги, оглянутої в судовому засіданні, зареєстрованими за даною адресою є: ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Разом з тим, як вбачається з довідки № 381, виданою квартальним комітетом № 19 від 09 серпня 2008 року, ОСОБА_4. фактично за адресою: АДРЕСА_1 з 2003 року не проживає. Де знаходиться на даний час невідомо.
Крім того, свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7, також ствердили, що відповідач не проживає у квартирі АДРЕСА_1 з 2003 року і по даний час.
Будь-яких доказів про поважність причин відсутності в квартирі АДРЕСА_1, ОСОБА_4 понад встановлені ч. 1 ст. 71 ЖК України строки судом не встановлено.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що є достатньо підстав для позбавлення відповідача права користування спірною квартирою, оскільки він не проживає в ній без поважних причин більше шести місяців.
А тому, на підставі ст. ст. 71, 72, 163 ЖК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Позов задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_4, зареєстрованого по АДРЕСА_1, жителя АДРЕСА_2, таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 внаслідок відсутності понад встановлені строки.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Хмельницької області через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо на дане рішення не буде подано заяви про його апеляційне оскарження, воно набирає законної сили через десять днів з дня його проголошення. У випадку подачі заяви про апеляційне оскарження рішення, але неподачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: