Судове рішення #3358090
Справа

Справа.№-22к-4790/07

 

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

20 листопада 2007 року                                                                               м.  Київ

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі -

Українець Л.Д.,  Матвєєвої О.А.,  Чобіток А.О.

Розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за касаційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Шахтарську Донецької області (далі-Відділення) на рішення Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 03 серпня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 28 жовтня 2005 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Відділення про відшкодування ,  моральної (немайнової )шкоди, -

 

встановила:

 

В липні 2005 року позивач звернувся з вказаним позовом до відповідача та зазначав,  що за висновком МСЕК від 22.05.2002 року йому встановлено 25% втрати працездатності і він визнаний інвалідом 3-ї групи. Ця обставина призвела до моральних страждань, а чому він просив стягнути у відшкодування моральної шокди 30 000 грн.

Рішенням Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 03 серпня 2005 року позов задоволено. Постановлено стягнути з відповідача на користь позивача у відшкодування моральної шкоди 15 000 грн.

Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 28 жовтня 2005 року рішення Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 03 серпня 2005 року залишено без змін.

У касаційній скарзі Відділення просить змінити зазначені судові рішення та зменшити розмір відшкодованої позивачу моральної шкоди,  посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права.

 

Заслухавши доповідь судді,  дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у скарзі доводи,  колегія,  суддів дійшла  висновку,  що касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав., 

Згідно з частиною 2 статті 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження с • неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального

права

Відповідно до вимог статті 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини,  що не були встановлені в рішенні чи відкинуті  ним,  вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу,  про перевагу одних доказів-над іншими.

Встановлено і це вбачається з матеріалів справи,  що судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Відсутні й передбачені статтею 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.

Наведені в касаційній скарзі доводи висновків суду не спростовують.

Керуючись статтями 332,  335-337 ЦПК України та Законом України «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій України» щодо забезпечення касаційного розгляду цивільних справ» від 22 лютого 2007 року №697-V та глави 2 розділу V ЦПК України колегія Суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду міста Києва,  -

 

ухвалила:

 

Касаційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Шахтарську Донецької області відхилити.

Рішення Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 03 серпня 2005 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 28 жовтня 2005 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили негайно й оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація