Судове рішення #3355749

Справа № 2-a-1217

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

11 березня 2008 року,  Тернопільський міськрайонний суд в складі:

головуючої        Подлісній І.М.  секретаря        Миколишин А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданн і в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.  Тернополі,  головного управління Державного казначейства України у Тернопільській області,  третьої особи Управління Державного казначейства України в м.  Тернополі про стягнення збору на обов 'язкове державне пенсійне страхування,

встановив:

Позивач ОСОБА_1  звернувся з адміністративним позовом до суду до управління Пенсійного фонду України в м.  Тернополі,  головного управління Державного казначейства України у Тернопільській області,  третьої особи Управління Державного казначейства України в м.  Тернополі,  в якому просить стягнути з відповідача по справі в його користь 2 272, 50 грн. зайво сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при купівлі квартири,  що знаходиться в АДРЕСА_1,  оскільки придбав житло вперше і відповідно до п.9  ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування,  п. 15-1 Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій",  затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 року № 1740 не є платником вказаного збору.

В судовому засіданні позивач і представник позивача підтримав позов з мотивів,  викладених у позовній заяві та просить повернути йому з Державного бюджету України безпідставно сплачений при придбанні вперше житла збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2 272, 50 грн.

Представник відповідача управління Пенсійного фонду України в м.  Тернополі позову не визнала,  пояснивши,  що Пенсійний фонд України не є розпорядником коштів спеціального фонду Державного бюджету України,  зокрема на 2007 рік,  частиною доходів якого є збори на обов 'язкове державне пенсійне страхування,  що відповідно до закону оплачуються з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Представник відповідача головного управління Державного казначейства України у Тернопільській області,  пояснив,  що оскільки механізму повернення вказаних коштів не розроблено позивач сплатила даний збір правильно,  а тому відсутні підстави для задоволення заявленого ним позову.

Представник третьої особи - управління Державного казначейства у м.  Тернополі повторно в суд не з»явилась,  про день та час розгляду справи була повідомлена належним чином.

- 2-

Суд,  заслухавши пояснення сторін,  проаналізувавши матеріали справи,  дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази,  вважає,  що вказаний позов підставний та підлягає до задоволення,  виходячи з таких міркувань.

18.09.2007року відповідно до умов договору купівлі - продажу ОСОБА_1  купив належну продавцю ОСОБА_2 на праві приватної власності квартиру,  що знаходиться в АДРЕСА_2.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем було сплачено збір на обоє 'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі - продажу нерухомого майна у розмірі 1 % від його вартості,  що складає 2 272, 50 грн.,  а саме по квитанції № 2236 від 18.09.2007 р.

Відповідно до п. 9 cm. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування " від 26.06.1997року,  п. 15-1 Порядку сплати збору на обов 'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій",  затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 року № 1740 не є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна громадяни,  які придбавають житло вперше.

З відповіді ТзОВ «Міське біол. Технічної інвентаризації» № 780/07-2 від 27.02.2008року вбачається,  що позивач ОСОБА_1  являється власником АДРЕСА_3.

Згідно обліку технічної інвентаризації в м.  Тернополі позивач має зареєстроване права приватної власності на 1/6 частину квартири АДРЕСА_4,  згідно розпорядження органу приватизації № 22173 від 12.03.1997р..

Згідно довідки № 2548 від 28.09.2007 року філії Тернопільського міського відділення №6350 ВАТ "Державний ощадний банк України" ОСОБА_1  включений в списки для приватизації за адресою АДРЕСА_5 в ТВБВ філії №6350/01,  житлові чеки не використано.

Із витягу з Державного реєстру правочинів від 30.01.2008 року вбачається,  що ОСОБА_1  укладав лише один договір купівлі-продажу 18.09.2007 року на підставі якого придбав спірну квартиру.

Виходячи з вищенаведеного,  суд приходить до висновку,  що позивач ОСОБА_1  дійсно 18.09.2008 року вперше придбав житло за договором купівлі-продажу за вище вказаною адресою і при оформленні документів безпідставно сплатив збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 1% від його вартості в сумі 2 272 грн. 50 коп.,  що стверджується квитанцією № 2236 від 18.09.2007 р. ,  який підлягає поверненню,  оскільки позивач за встановлених судом обставин не є платником зазначеного збору.

У відповідності до п.16 постанови Кабінету міністрів України №1740 від 03.11.1998 року "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій" - суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування,  що сплачуються платниками з операцій купівлі-продажу нерухомого майна зараховуються в установленому порядку до спеціального фонду державного бюджету і використовуються згідно із Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

-3-

Відповідно до норм Бюджетного кодексу України розпорядниками бюджетних коштів є бюджетні установи в особі їх керівників,  уповноважені на отримання бюджетних асигнувань,  взяття бюджетних зобов'язань та здійснення видатків з бюджету.

В Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України,  яка передбачає,  зокрема здійснення Державним казначейством України розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів. ( ст. 48 Бюджетного кодексу України)

З матеріалі справи вбачається,  що позивачем сплачено збір з операцій купівлі продажу нерухомого майна на рахунок державного бюджету через банк отримувача управління Державного казначейства у Тернопільській області,  який спрямовано до спеціального фонду Державного бюджету України.

За таких встановлених обставин,  суд вважає,  що позов підлягає до задоволення шляхом повернення позивачці з Державного бюджету України безпідставно сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при укладенні 18.09.2007 року договору купівлі продажу квартири,  що знаходиться в АДРЕСА_1 в розмірі 2 272, 50 грн.,  оскільки придбав житло вперше і не зобов'язаний був сплачувати вказаний збір.

В даному випадку в суді встановлено порушення прав позивача ОСОБА_1 ,  які підлягають захисту шляхом задоволення заявлених ним позовних вимог та зобов»язання головного управління Державного казначейства України у Тернопільській області повернути з рахунку держбюджету сплачені ним кошти.

керуючись  ст.  ст.  6,  11,  159,  160-163,  167,  185-186 КАС України,  Бюджетним кодексом України,  п .9 cm. 1 Закону України "Про збір на обов 'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997року,  п.п.15-1,  16 Порядку сплати збору на обов 'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій ",  затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 року №1740,  суд,  -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити. Зобов»язати Головне управління Державного казначейства України у Тернопільській області повернути з рахунку Державного бюджету,  відкритого в Управління Державного казначейства у місті Тернополі за кодом бюджетної класифікації доходів бюджету 24140500 «Додатковий збір на виплату пенсій з операцій купівлі-продажу нерухомого майна» кошти сплачені 18.09.2007 р.,  в сумі 2 272 (дві тисячі двісті сімдесят дві) грн. 50 коп. на рахунок позивача ОСОБА_1 (В Тернопільському відділенні №112,  МФО 351005,  розрахунковий рахунок №2607145412300,  ідентифікаційний код НОМЕР_1).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

-4-

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація